To był początek końca Grzegorza Krychowiaka. Cud w meczu Barcelona - PSG

To był ostatni mecz Grzegorza Krychowiaka w PSG. Wszedł na boisko chwilę przed tym, jak FC Barcelona strzeliła gola na 6:1 i dokonała spektakularnej remontady w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Teraz oba zespoły spotykają się ponownie.

Tomasz Galiński
Grzegorz Krychowiak wszedł na boisko chwilę przed tym, jak Barcelona strzeliła szóstego gola w meczu z PSG w 2017 roku Getty Images / Michael Regan / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak wszedł na boisko chwilę przed tym, jak Barcelona strzeliła szóstego gola w meczu z PSG w 2017 roku
Wiadomo nie od dziś, że piłka nożna jest nieprzewidywalna i czasami dzieją się w niej rzeczy, których nie da się racjonalnie wytłumaczyć.

Wiosna 2017 roku. Paris Saint-Germain wygrywa pierwszy mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów z FC Barceloną 4:0. Na Camp Nou jedzie z szacunkiem do przeciwnika, ale i dużą pewnością siebie.

Co prawda w rewanżu już w 3. minucie Luis Suarez strzela gola na 1:0, a kiedy tuż po przerwie Lionel Messi wykorzystał rzut karny, było 3:0. Później jednak bramkę zdobył Edinson Cavani i wydawało się, że jest pozamiatane. Zwłaszcza, że wynik 3:1 utrzymywał się do 88. minuty.

Ale... wtedy kapitalny strzał z rzutu wolnego oddaje Neymar. Barcelona wierzy. W pierwszej minucie doliczonego czasu rzut karny wykorzystuje Neymar. Jest 5:1, ale w dwumeczu dalej lepsze jest PSG z uwagi na gola strzelonego na wyjeździe (wtedy jeszcze obowiązywała ta zasada). I wreszcie w piątej doliczonej minucie Sergi Roberto doprowadził kibiców Barcy do euforii, zdobywając bramkę, która przesądziła o awansie Barcelony do ćwierćfinału.

Niestety mecz miał też polski akcent. W trzeciej minucie doliczonego czasu na boisku zameldował się Grzegorz Krychowiak. W domyśle miał wzmocnić defensywę, przeciąć jakieś akcje Barcelony, wybić piłkę. I cóż, nie udało się. Z nim na boisku rywal strzelił decydującego gola, choć oczywiście nie można było winić za cokolwiek byłego już reprezentanta naszego kraju. Ot, przypadek.

Na murawie był przez jakieś trzy minuty, nie miał w tym czasie ani jednego kontaktu z piłką. Unai Emery (ówczesny trener PSG) nie przeprowadził najlepszej zmiany w historii futbolu.