The Championship: zmienne szczęście Polaków

To nie był do końca udany dzień dla Polaków w The Championship. Tylko jeden z nich mógł się cieszyć ze zwycięstwa swojej drużyny.

Szymon Mierzyński
Przemysław Płacheta z ukochaną Instagram / oficjalny profil / Przemysław Płacheta z ukochaną
Birmingham City Krystiana Bielika przegrało na własnym stadionie z Cardiff City 0:1, tracąc decydującego gola w drugiej połowie.

Reprezentant naszego kraju wyszedł w podstawowym składzie swojego zespołu i spędził na boisku 79 minut (został zmieniony przez Scotta Hogana).

Podopieczni Gary'ego Rowetta są w bardzo trudnej sytuacji. Z dorobkiem 42 pkt. zajmują dopiero 23. miejsce w tabeli i na chwilę obecną spadliby do League 1, czyli na trzeci poziom rozgrywkowy. Do bezpiecznej strefy tracą 1 "oczko".

Więcej spokoju ma Swansea City. Ekipa, do której wypożyczony jest Przemysław Płacheta, pokonała u siebie Stoke City aż 3:0 i plasuje się na 15. pozycji. Ma 50 pkt. i degradacja jej raczej nie grozi.

Polak na razie nie może pomagać kolegom, bowiem leczy kontuzję. Po raz trzeci z rzędu znalazł się poza kadrą meczową.

Birmingham City - Cardiff City 0:1 (0:0)
0:1 - Josh Bowler 65'

Swansea City - Stoke City 3:0 (1:0)
1:0 - Liam Cullen 19'
2:0 - Matt Grimes (k.) 53'
3:0 - Josh Key 73'

Czy Birmingham City utrzyma się w The Championship?