Wielki Polak. Rozpoznajesz chłopca ze zdjęcia?

Zdjęcie okładkowe artykułu: Archiwum prywatne /  / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Archiwum prywatne / / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
zdjęcie autora artykułu

Nie ma dziś w Polsce osoby, która nigdy nie słyszała jego nazwiska. Poznajesz chłopca ze zdjęcia? Niech nie zmyli cię niemiecka koszulka.

W tym artykule dowiesz się o:

W tym roku skończy 36 lat. Jest jednym z najlepszych polskich piłkarzy w historii z 148 występami w pierwszej reprezentacji Polski. Obecnie reprezentuje FC Barcelonę. Po tych podpowiedziach z pewnością już każdy wie, kto znajduje się na powyższym zdjęciu?

Jeśli nie, kolejna podpowiedź: w przeszłości grał też dla Bayernu Monachium, Borussii Dortmund, Lecha Poznań czy Legii Warszawa. Jest mężem Anny i ojcem dwóch córek: Laury i Klary. Na fotce powyżej znajduje się oczywiście Robert Lewandowski.

Niektórych mogła pewnie zmylić niemiecka koszulka, w jakiej "Lewy" pozował do fotografii. Jak tłumaczył po latach, koszulkę kupił mu ojciec podczas pobytu w Niemczech. - To była szczęśliwa koszulka - podkreślał, wspominając, że gdy założył ją po raz pierwszy - wygrał zawody biegowe. Później chciał w niej biegać cały czas.

Wtedy pewnie jeszcze nie wiedział, że w przyszłości spędzi tyle czasu w Niemczech. Tam mieszkał od 2010 do 2022 roku. Najpierw w Dortmundzie, później w Bayernie. Za naszą zachodnią granicą stał się legendą, strzelając w Bundeslidze ponad 300 goli.

A jak Lewandowski zmienił się wizualnie na przestrzeni lat? Porównaj te dwa zdjęcia:

kiedyś:

dziś:

Zobacz też: Schudł aż 21 kilogramów. Wprowadził dwie zasady Jej mąż został bohaterem FC Barcelony. Tak przeżywała to piękna Natalia

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (10)
avatar
klapser w Hollywood
15.04.2024
Zgłoś do moderacji
3
0
Odpowiedz
Dziękujemy redakcji WP za prowadzenie castingu do filmu "Dumb & Dumber 5"  
avatar
Stary Kresowiak
14.04.2024
Zgłoś do moderacji
1
3
Odpowiedz
Czy ktokolwiek z kibolków może przetłumaczyć słowo "Lewandoofski "  
avatar
Firma Stolarska
14.04.2024
Zgłoś do moderacji
9
3
Odpowiedz
Jak mówi nasza Złota Rączka drewniaka można zastąpić dowolnym kołkiem z płotu bez żadnej szkody ! Przydatność obojga jest jednakowa !  
avatar
tkali
14.04.2024
Zgłoś do moderacji
6
1
Odpowiedz
Tylko Levy i Ania.Tylu było znakomitych piłkarzy po 45 roku i nic.Byli amatorami bo nie mogli być zawodowcami.Jedni nie żyją,inni są emerytami,media sportowe o nich zapomniały.Bogaty ma codzien Czytaj całość
avatar
Błazenek Królewski
14.04.2024
Zgłoś do moderacji
17
3
Odpowiedz
Chyba wielki oszust z fałszywymi dokumentami.