Szalona druga połowa w meczu Ligue 1. Siedem goli i dwie czerwone kartki

W meczu Olympique Lyon ze Stade Brestois padło siedem goli, z których sześć po przerwie. W tej części spotkania wynik zakołysał od 1:0, przez 1:3, aż do 4:3. Olympique zapewnił sobie komplet punktów do tabeli Ligue 1 w doliczonym czasie.

Piłkarze Olympique Lyon wygrali po raz czwarty z rzędu Instagram / Olympique Lyon / Piłkarze Olympique Lyon wygrali po raz czwarty z rzędu
Na zakończenie niedzielnego grania w Ligue 1 doszło do widowiska w Lyonie. Rozpędzony w ostatnich tygodniach Olympique stara się dostać rzutem na taśmę do europejskich pucharów. We wcześniejszych czterech kolejkach Olympique zdobył 10 z możliwych 12 punktów. Do tego w poprzednim tygodniu dostał się do finału Pucharu Francji.

Olympique oddał pierwszy strzał pod poprzeczkę w bramce wicelidera w 18. minucie. Od tego momentu gospodarze mogli pilnować pozytywnego wyniku. Futbolówka wpadła w pole karne Brestu po wrzutce z rzutu wolnego, następnie doszło do dwóch przebitek, miedzy innymi z udziałem Alexandra Lacazette'a, aż Corentin Tolisso huknął sytuacyjnie do siatki.

Przyjezdni mieli w pierwszej połowie dwie szanse na doprowadzenie do remisu, ale nie wykorzystali żadnej z nich. Komory Doumbia sprawdził strzałem nożycami Anthony'ego Lopesa, a bramkarz z Lyonu popisał się robinsonadą. W 41. minucie Martin Satriano huknął zza linii pola karnego, ale ponownie Olympique został uratowany interwencją Anthony'ego Lopesa.

Obrona z Lyonu rozpadła się między 60. a 67. minutą meczu. Piłkarskie trzęsienie ziemi spowodowało odwrócenie wynik 0:1 na 3:1 przez Stade Brestois. Steve Mounie główkował po wrzutce ze stałego fragmentu gry Romaina Del Castillo. Następnie Romain Del Castillo oddał uderzenie pod poprzeczkę z rzutu wolnego, a drugiego gola dołożył po asyście Komory'ego Doumbii.

Olympique nie poddał się, a rzucił się do ataku, żeby ratować wynik. Alexandre Lacazette strzelił na 2:3 w 70. minucie, więc gole posypały się w krótkim fragmencie meczu jak z rogu obfitości. Piłkarze z Lyonu pozostali w natarciu i w 79. minucie Nicolas Tagliafico doprowadził do remisu 3:3 po asyście Rayana Cherkiego. Zlikwidował w ten sposób dwubramkowe prowadzenie wicelidera.

Piłkarze bawili się tak dobrze, że nie spieszyło się im, ani sędziemu z zejściem do szatni. Mecz zakończył się po 17 doliczonych minutach. W przedostatniej z nich padła decydująca bramka na 4:3 dla Olympique. Mathieu Vernice przyznał gospodarzom rzut karny, a jego skutecznym egzekutorem był Ainsley Maitland-Niles. Stopa nie zadrżała strzelcowi i zapewnił komplet punktów gospodarzom.