Wszystko jasne. Wiadomo, kto skomentuje finał Euro 2024 w TVP!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Vera Loitzsch - UEFA/UEFA / Na zdjęciu: Maskotka i puchar Euro 2024.
Getty Images / Vera Loitzsch - UEFA/UEFA / Na zdjęciu: Maskotka i puchar Euro 2024.
zdjęcie autora artykułu

Wielkimi krokami zbliża się największa piłkarska impreza czterolecia w Europie. Tegoroczny turniej odbędzie się w Niemczech. Polskim nadawcą rozgrywek będzie TVP. Znamy skład komentatorski.

Już tylko dwa miesiące dzielą nas od wielkich emocji. 16 czerwca rozpocznie się turniej Euro 2024. Gospodarzem zmagań o trofeum najlepszej drużyny na starym kontynencie będą nasi zachodni sąsiedzi - Niemcy. W rozgrywkach udział wezmą 24 drużyny.

W Polsce prawa do transmisji całego turnieju posiada TVP. Dyrektor sportowej redakcji Jakub Kwiatkowski w rozmowie z "presserwis" przedstawił miesięczny plan całego wydarzenia oraz składy komentatorskie, które będą obsługiwać mecze.

Już w czerwcu i lipcu czeka nas 45 spotkań Euro 2024. Wszystkie będą transmitowane na TVP1 i TVP2, a także równolegle w TVP Sport. Ponadto możemy liczyć na magazyny związane z turniejem. Łącznie czeka nas blisko 150 godzin spotkań piłkarskich i 50 godzin studia z analizami i wypowiedziami ekspertów.

Skład komentatorski Telewizji Polskiej zasilił Mateusz Święcicki. Dziennikarz i komentator jest uznawany przez środowisko piłkarskie za jednego z najlepszych w swoim fachu. Został on wypożyczony z Eleven Sports na okres mistrzostw Europy. Natomiast z Viaplay na tej samej zasadzie jako ekspert wystąpi Łukasz Piszczek.

ZOBACZ WIDEO: 6 lat, a już czaruje. Zobacz, co potrafi syn reprezentanta Polski

Poznaliśmy także pary komentatorów i ekspertów, które będą relacjonować zmagania na boisku. Wiemy, że finał niemieckiego turnieju skomentuje legenda polskiej telewizji Dariusz Szpakowski. Ostatni mecz został zaplanowany na 14 lipca.

Pary komentatorów TVP na Euro 2024:

Dariusz Szpakowski i Grzegorz Mielcarski Jacek Laskowski i Marcin Żewłakow Mateusz Borek i Robert Podoliński Maciej Iwański i Radosław Gilewicz Michał Zawacki i Kazimierz Węgrzyn Sławomir Kwiatkowski i Marek Wasiluk Mateusz Święcicki i Wojciech Kowalewski

Reprezentacja Polski na Euro 2024 znalazła się w grupie D. Biało-Czerwoni swój pierwszy mecz rozegrają 16 czerwca o godzinie 15 z Holandią. Następnie pięć dni później podopieczni Michała Probierza zmierzą się z Austrią, a zmagania w fazie grupowej zakończą starciem z Francją 25 czerwca.

Zobacz także: Lewandowski przemówił po dramacie Barcelony. No i to zdjęcie "Skandal". Hiszpańskie media grzmią po meczu z PSG

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)