Gorąco w Radomiu! Trener odsunięty na kolejkę przed końcem sezonu

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: Maciej Kędziorek został odsunięty od prowadzenia I zespołu Radomiaka
PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: Maciej Kędziorek został odsunięty od prowadzenia I zespołu Radomiaka
zdjęcie autora artykułu

Radomiak Radom przegrał w sobotę ze Wrocławiu 0:2 i na kolejkę przed końcem sezonu wciąż nie jest pewny utrzymania w PKO Ekstraklasie. Klub poinformował, że po tym spotkaniu odsunięty od prowadzenia pierwszej drużyny został trener Maciej Kędziorek.

W sobotnie popołudnie Radomiak Radom przegrał na wyjeździe z walczącym o mistrzostwo Polski Śląskiem Wrocław 0:2, m.in. po takim golu Nahuela Leivy (----> ZOBACZ).

W tej chwili Radomiak ma trzy punkty przewagi nad będącą w strefie spadkowej Koroną Kielce, tymczasem do rozegrania została już tylko jedna kolejka. Przy serii niesprzyjających wyników Radomiak cały czas może spaść z PKO Ekstraklasy.

Ale w ostatniej kolejce na ławce Radomiaka zabraknie trenera Macieja Kędziorka. Został on bowiem odsunięty od prowadzenia pierwszego zespołu.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Siadło idealnie! Bramkarz nic nie mógł zrobić

Komunikat Radomiaka:

"Po meczu we Wrocławiu zarząd klubu podjął decyzję o odsunięciu trenera Macieja Kędziorka od prowadzenia pierwszego zespołu. O tym, kto poprowadzi drużynę w ostatnim meczu bieżącego sezonu, poinformujemy niebawem."

Kędziorek nie tylko zostawia drużynę tuż nad strefą spadkową. Jego decyzje personalne doprowadziły do tego, że klub nie wypełni limitu 3000 minut młodzieżowców i będzie musiał zapłacić 500 tys. złotych kary.

Bilans trenera Kędziorka w Radomiaku jest fatalny: 5 zwycięstw, 4 remisy i 8 przegranych, bramki 22:35. Więcej goli w tym okresie stracił wyłącznie ŁKS Łódź. Radomiak zdobył w tym czasie zaledwie 19 punktów, co daje mu trzecie miejsce od końca.

CZYTAJ TAKŻE: Michał Probierz zaciera ręce. Premierowy gol Bartosza Slisza w MLS Katastrofa! Tak źle nie było od 38 lat

Źródło artykułu: WP SportoweFakty