Szykuje się ciekawa wymiana. Reprezentant Polski trafi do wielkiego klubu?

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Franco Romano/NurPhoto  / Na zdjęciu: Łukasz Skorupski
Getty Images / Franco Romano/NurPhoto / Na zdjęciu: Łukasz Skorupski
zdjęcie autora artykułu

Kluby Serie A mogą przeprowadzić ciekawą wymianę z udziałem Łukasza Skorupskiego. Według włoskich mediów istnieje prawdopodobieństwo, że reprezentant Polski przeniesie się do Napoli. Do Bolonii miałby wówczas powędrować Alex Meret.

Przez lata gry na włoskiej ziemi Łukasz Skorupski wypracował sobie bardzo dobrą markę. Obecny sezon Serie A był dla niego wyjątkowo udany, bowiem za dobrą dyspozycją polskiego bramkarza poszła również fantastyczna forma całej drużyny.

Reprezentant Polski występuje w Bolonii, która okazała się absolutną rewelacją rozgrywek. Drużyna prowadzona przez Thiago Mottę przebojem wdarła się do czołówki i na kolejkę przed końcem plasuje się na 3. miejscu w ligowej tabeli. Dzięki temu "Rossoblu" zapewnili sobie już udział w kolejnej edycji Ligi Mistrzów.

Trudno zatem się dziwić, że istnieje bardzo duże zainteresowanie piłkarzami rewelacji Serie A ze strony innych klubów. W ostatnim czasie dużo mówiło się chociażby o potencjalnym transferze młodego napastnika Bolonii, Joshuy Zirkzee.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Siadło idealnie! Bramkarz nic nie mógł zrobić

Okazuje się jednak, że z klubu może wyfrunąć również Łukasz Skorupski. Jak bowiem dowiedziała się "La Gazetta Dello Sport", istnieje szansa, że na włoskim rynku dojdzie do ciekawej wymiany z udziałem polskiego bramkarza.

Na mocy transakcji Skorupski miałby trafić do Napoli, natomiast w drugą stronę powędrowałby golkiper ekipy spod Wezuwiusza, Alex Meret. Dla naszego bramkarza, który przez jedenaście lat gry na włoskiej ziemi występował już w trzech klubach Serie A, przenosiny do Neapolu stanowiłyby kolejne ciekawe wyzwanie.

Nie zmienia to jednak faktu, że Skorupski może stanąć przed poważnym dylematem. Jest bowiem częścią drużyny, która w przyszłym sezonie będzie mogła zaprezentować się w Lidze Mistrzów. Z kolei Napoli plasuje się dopiero na 10. miejscu w ligowej tabeli.

Warto również wziąć pod uwagę fakt, że w wywiadzie dla WP SportoweFakty Skorupski podkreślał, iż w Bolonii czuje się naprawdę dobrze.

- Żyję w jednym miejscu już od sześciu lat i dobrze mi z tym. Syn chodzi tu do szkoły, trenuje w akademii Bolonii. Wszystko mam poukładane i mogę myśleć tylko o grze - mówił reprezentant Polski w rozmowie z Mateuszem Skwierawskim.

Z drugiej jednak strony Napoli pozostaje klubem, który w perspektywie kolejnego sezonu zapewne będzie chciał powrócić do walki o najwyższe cele. W związku z tym propozycja spod Wezuwiusza może okazać się kusząca dla Łukasza Skorupskiego.

Polski bramkarz występuje w Bolonii od 2018 roku. W barwach "Rossoblu" rozegrał 215 spotkań.

Zobacz też:  Chcą się pozbyć Lewandowskiego. Szokujące wieści z Hiszpanii "O moja Bogini". Euforia we Włoszech po sukcesie Atalanty

Źródło artykułu: WP SportoweFakty