Poznaliśmy kolejnego beniaminka 2. ligi

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Wieczysta Kraków także jest pewna awansu do 2. ligi

Znamy już trzech beniaminków, którzy w sezonie 2024/25 rozpoczną rywalizację w 2. lidze. Po Świcie Skolwin i Wieczystej Kraków awans na trzeci szczebel wywalczyła Pogoń Grodzisk Mazowiecki.

W tym artykule dowiesz się o:

W sobotę, na dwie kolejki przed końcem sezonu w grupie I 3. ligi poznaliśmy najważniejsze rozstrzygnięcie. Po dwóch latach do 2. ligi wróciła Pogoń Grodzisk Mazowiecki.

Przed 32. kolejką lider tabeli nad 2. Legią II Warszawa miał sześć punktów przewagi. Druga drużyna Wojskowych tylko zremisowała 0:0 w Legionowie z Legionovią.

Zawodnicy Pogoni już przed sobotnią potyczką ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki wiedzieli, że wygrana da im awans. Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie, a przed przerwą dołożyli dwie kolejne bramki. W 2. połowie padł jeszcze jeden gol. Ostatecznie Pogoń zwyciężyła 4:0 i jest pewna powrotu po dwóch latach na trzeci szczebel rozgrywek.

Wcześniej awans, po raz pierwszy w historii promocję wywalczyły zespoły Świtu Skolwin i Wieczystej Kraków. Trwa walka w grupie III, gdzie o awans walczą Śląsk II Wrocław, Rekord Bielsko-Biała i MKS Kluczbork.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty