Było tuż przed północą. Lewandowski dodał wpis po meczu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Fran Santiago / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Getty Images / Fran Santiago / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

FC Barcelona na zakończenie sezonu pokonała na wyjeździe Sevillę FC 2:1, a jedną z bramek dla Dumy Katalonii strzelił Robert Lewandowski. Polak w mediach społecznościowych dodał krótki wpis po tym spotkaniu.

To nie był udany sezon dla FC Barcelony. Zespół ze stolicy Katalonii nie obronił mistrzowskiego tytułu, a do triumfatora La Ligi - Realu Madryt - stracił 10 punktów. Na zakończenie rozgrywek Barca zagrała na wyjeździe z Sevillą FC i była zdecydowanym faworytem. Rywale mają za sobą fatalne miesiące i sezon zakończyli dopiero na 14. pozycji.

Barcelona nie zawiodła i wygrała 2:1. Jedną z bramek zdobył Robert Lewandowski, który w 15. minucie dał swojej drużynie prowadzenie. Polak wykorzystał dogranie Joao Cancelo i cieszył się z trafienia. Po kwadransie Sevilla wyrównała, ale w drugiej połowie decydujący cios zadał Fermin Lopez.

Po spotkaniu wpis w mediach społecznościowych dodał Lewandowski. Polak przyzwyczaił do tego, że kolejne mecze podsumowuje kilkoma słowami na Instagramie. Nie inaczej było tym razem. Krótko przed północą "Lewy" opublikował kolejny post.

"Ostatni mecz sezonu i trzy punkty dla nas" - napisał polski napastnik. Jak zwykle w komentarzach pojawił się szereg gratulacji ze strony kibiców polskiego napastnika. Wpis można zobaczyć poniżej.

Lewandowski w tym sezonie dla FC Barcelony rozegrał 49 meczów. 26-krotnie pokonał bramkarzy rywali i zaliczył do tego 9 asyst. Nie zdobył jednak korony króla strzelców La Ligi, w której strzelił 19 goli. Jego dorobek uzupełniają trzy gole w Lidze Mistrzów i po dwa w Pucharze Króla oraz Superpucharze Hiszpanii.

Teraz przed Lewandowskim i piłkarzami Barcy czas na odpoczynek. Część z nich - w tym Polak - będzie przygotowywać się do mistrzostw Europy, które rozegrane zostaną w Niemczech.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty