FC Barcelona miała w poniedziałek ogłosić nowego trenera. Są komplikacje

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Hansi Flick
Getty Images / Hansi Flick
zdjęcie autora artykułu

W poniedziałek (27 maja) miało dojść do oficjalnego ogłoszenia nowego trenera FC Barcelony. Najnowsze doniesienia w tej sprawie wskazują na to, że tak się nie stanie.

W tym artykule dowiesz się o:

"Mała zmiana planów. Aktualnie zakłada się, że Hansi Flick podpisze kontrakt z FC Barceloną we wtorek. Również na ten dzień ma zaplanowaną podróż" - napisał na platformie X Florian Plettenberg, dziennikarz niemieckiego "Sky Sports".

"Umowy są już gotowe do podpisania i będą obowiązywać do 2026 roku. Bez wątpienia Flick zostanie nowym trenerem FC Barcelony" - podkreślił dziennikarz.

Nieco później napłynęło potwierdzenie z Katalonii.

"Hansi Flick poleci do Barcelony we wtorek. Tego samego dnia podpisze kontrakt" - donosi radio RAC1.

O tym, że Flick podpisze umowę w poniedziałek, było bardzo głośno. Ostatecznie pojawiły się komplikacje i postanowiono, że wszystko zostanie sformalizowane dzień później.

Przypomnijmy, że na początku tego roku Xavi zrezygnował z prowadzenia FC Barcelony, ale po kilku miesiącach, po namowach szefa klubu, zmienił zdanie i stwierdził, że chce kontynuować swoją misję. Tyle tylko, że następnie Joan Laporta uznał, że jednak trzeba coś zmienić i Xavi został zwolniony.

Drużynę przejmie od niego Flick, który - według doniesień medialnych - zgodził się na dość wyraźną obniżkę pensji w stosunku do tego, co Xavi miał zarabiać w sezonie 2024/25.

Kataloński "Sport" uważa, że Hiszpan i jego sztab mieli otrzymać około 18 milionów euro brutto za sezon 2024/25. W przypadku Flicka i jego załogi będzie to 30 proc. mniej.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: jak się żegnać, to z przytupem. Klopp nieźle zaszalał!

Czytaj także: > Tak Hiszpanie podsumowali występ Lewandowskiego > W tym cyrku Robert Lewandowski nie był clownem (Opinia)

Źródło artykułu: WP SportoweFakty