Burza w Barcelonie po zachowaniu burmistrza. Musiał przeprosić

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / x.com/8tvcat / Na zdjęciu: Jaume Collboni, Joan Laporta i Alexia Putellas
Twitter / x.com/8tvcat / Na zdjęciu: Jaume Collboni, Joan Laporta i Alexia Putellas
zdjęcie autora artykułu

W hiszpańskich mediach głośno o seksistowskim zachowaniu Jaume Collboniego. W związku z krytyką burmistrz Barcelony pokajał się i przeprosił gwiazdę Barcy.

W tym artykule dowiesz się o:

Burmistrz stolicy Katalonii Jaume Collboni publicznie przeprosił kapitan żeńskiego zespołu FC Barcelony Alexię Putellas po kontrowersyjnym geście, którego dopuścił się podczas uroczystego świętowania wygrania Ligi Mistrzów 2023/24.

FC Barcelona Femeni w tym sezonie po raz trzeci w historii wywalczyła tytułu najlepszej klubowej drużyny Europy.

Kamery telewizyjne zarejestrowały moment (patrz poniżej), kiedy w trakcie uroczystości Collboni... wyrywa koszulkę w barwach klubowych z rąk Putellas i z uśmiechem na twarzy pozuje do zdjęć. Piłkarka był wyraźnie zniesmaczona całą sytuacją i nie kryła zdumienia. W spotkaniu brał też udział prezydent klubu Joan Laporta.

Internauci nie mieli litości dla burmistrza. "On nie ma żadnego szacunku dla Alexii", "Nie musi się już ukrywać", "Co za wstyd!", "Seksistowskie zachowanie" - skomentowali incydent w mediach społecznościowych.

Collboni szybko zrozumiał swój błąd i próbując ratować wizerunek przeprosił za niefortunny gest. "Cała uwaga powinna skupiać się na kobietach, które od dawna tworzą naszą historię. Przepraszam. Przepraszam Alexię Putellas. Zawsze po stronie równości, feminizmu i kobiecego sportu. Zawsze przy tobie FCB Femeni - napisał Collboni na portalu X.

Zobacz: Zdjęcie błyskawicznie obiegło sieć. Oto co dzieje się na Mount Everest Arka Gdynia zabrała głos ws. skandalu na treningu

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: jak się żegnać, to z przytupem. Klopp nieźle zaszalał!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty