Wielkie wyróżnienie dla gwiazdy Rakowa. Zagra w Copa America

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Kuba Duda / Na zdjęciu: John Yeboah
WP SportoweFakty / Kuba Duda / Na zdjęciu: John Yeboah
zdjęcie autora artykułu

Piłkarz Rakowa Częstochowa John Yeboah został powołany do reprezentacji Ekwadoru na najblizsze mecze towarzyskie oraz turniej Copa America, który odbędzie się w USA.

John Yeboah ma za sobą dość przeciętny sezon, zresztą jak cały Raków Częstochowa. 23-latek wystąpił w 44 meczach byłego mistrza Polski, natomiast strzelił zaledwie cztery gole. To wynik tragiczny, biorąc pod uwagę kwotę, jaką Raków zapłacił za niego Śląskowi Wrocław (ponad milion euro) i poprzedni sezon (13 goli w 36 spotkaniach).

Oczywiście klub to jedno, a narodowa reprezentacja coś zupełnie innego. Yeboah był powoływany na dwa ostatnie zgrupowania kadry Ekwadoru.

Za pierwszym razem nie zdołał zadebiutować z powodu kontuzji, ale w listopadzie dostał ponad godzinę w towarzyskim meczu z Gwatemalą i strzelił nawet gola. Na dziś jego status w kadrze wynosi jeden mecz i jeden gol, zatem mówimy o całkiem sympatycznej średniej.

Okazja do podreperowania tego bilansu nadarzy się już w czerwcu, ponieważ Yeboah został powołany na zbliżające się Copa America 2024, a także poprzedzające ten turniej mecze towarzyskie.

Ekwador zagra towarzysko z Argentyną (10 czerwca), Boliwią (13 czerwca) i Hondurasem (16 czerwca). Copa America? Ekwador jest w grupie B z Wenezuelą, Jamajką i Meksykiem. Spotkania odbędą się kolejno 23 czerwca, 27 czerwca i 1 lipca. Dodajmy, że turniej rozegrany zostanie w USA.

CZYTAJ TAKŻE: Najlepszy bramkarz Ekstraklasy opuści Polskę? Co się stanie z Kochalskim? Wzmocnienie pod puchary czy uzupełnienie składu? Pierwszy transfer Śląska

[b]

[/b]

Źródło artykułu: WP SportoweFakty