Oficjalnie. Pierwszy transfer Ruchu Chorzów sfinalizowany

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Ruch Chorzów większość domowych meczów rozegra wiosną
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Ruch Chorzów większość domowych meczów rozegra wiosną
zdjęcie autora artykułu

Po spadku z PKO Ekstraklasy Ruch Chorzów przebudowuje kadrę. W piątek Niebiescy ogłosili pierwszy transfer. Dwuletnią umowę z klubem podpisał Jakub Szymański, bramkarz ostatnio był zawodnikiem Widzewa Łódź.

W tym artykule dowiesz się o:

Latem w Ruchu Chorzów będzie się dużo działo. Kadra spadkowicza z PKO Ekstraklasy zostanie poważnie przebudowana. W piątek działacze Niebieskich ogłosili pierwszy transfer.

Dwuletni kontrakt, z opcją przedłużenia o kolejny rok, podpisał z klubem Jakub Szymański. Niespełna 24-letni bramkarz ostatni rok spędził w Widzewie. W łódzkim zespole rozegrało jedynie dwa mecze w Fortuna Pucharze Polski. Wcześniej zawodnik bronił barw m.in. Siarki Tarnobrzeg, MKS-u Kluczbork i Górnika Polkowice.

- Gdy tylko otrzymałem informację, że jest zainteresowanie ze strony Ruchu, bardzo się ucieszyłem. Rozmowy przebiegły szybko, gładko, obie strony były zdecydowane, by je sfinalizować. Trafiam do dużego klubu z rzeszą kibiców. Chcę tu być jedynką i grać regularnie - powiedział zawodnik, cytowany przez klubowy portal.

Dodajmy, że bramkarz po niespełna roku ponownie będzie miał okazję pracować z trenerem Januszem Niedźwiedziem. Tak było w Widzewie, a wcześniej Górniku Polkowice.

Czytaj także: Wisła Kraków rozstała się z hiszpańskim zawodnikiem Oni posędziują półfinały. PZPN wyznaczył arbitrów na baraże

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: można oglądać w nieskończoność! Cudowne uderzenie w futsalu

Źródło artykułu: WP SportoweFakty