Raków Częstochowa pokazał bliskie plany Marka Papszuna

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Marek Papszun
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Marek Papszun
zdjęcie autora artykułu

Marek Papszun rozpocznie wspólne treningi z piłkarzami Rakowa Częstochowa 16 czerwca. Klub zaprezentował plan przygotowań do sezonu.

Po roku odpoczynku, Marek Papszun powrócił na stanowisko trenera Rakowa Częstochowa. W poprzednim sezonie klub nie zdobył ani jednego trofeum, stąd próba powrotu na szczyt z pomocą wypróbowanego już w przeszłości sposobu.

Raków zaprezentował plan przygotowań do sezonu. Pierwszy wspólny trener podopiecznych Marka Papszuna został wyznaczony na 16 czerwca. Niespełna tydzień później drużyna rozegra pierwszy sparing z pierwszoligową Miedzią Legnica.

W sumie sparingów Rakowa będzie siedem, a kolejne dwa zostały zaplanowane na zgrupowaniu w Arłamowie. Częstochowianie będą stacjonować w byłej bazie reprezentacji Polski od 23 czerwca do 5 lipca. W drodze powrotnej będą jeszcze dwa mecze kontrolne, a ostatnie sprawdziany zostały zaplanowane na 12 lipca.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: gola zapamięta do końca życia. Co tam się stało?!

Poza wspomnianą już Miedzią Legnica, przeciwnikami Rakowa w okresie przygotowań będą Stal RzeszówPuszcza Niepołomice, Maccabi Tel Awiw, Wieczysta Kraków, GKS Katowice oraz Omonia Lefkossias.

Drużyna z województwa śląskiego nie zakwalifikowała się do eliminacji europejskich pucharów, dlatego jesienią będzie koncentrować się tylko na meczach w krajowych rozgrywkach.

Czytaj także: Minęło 18 lat. Majdan dostał 48 godzin. "Inaczej go zabijemy" Czytaj także: Pogoń Szczecin podjęła decyzję w sprawie bramkarza

Źródło artykułu: WP SportoweFakty