Real Madryt zabrał głos po szokujących słowach Ancelottiego. Jest oficjalny komunikat

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ADAM VAUGHAN  / Na zdjęciu: Vinicius Junior
PAP/EPA / ADAM VAUGHAN / Na zdjęciu: Vinicius Junior
zdjęcie autora artykułu

W poniedziałkowy poranek internet obiegł fragment wywiadu Carlo Ancelottiego, w którym Włoch zapowiada zbojkotowanie przez Real rozgrywek Klubowych Mistrzostw Świata. Teraz jednak głos na ten temat zabrał sam klub, dementując powstałe pogłoski.

- FIFA zapomniała, że zarówno piłkarze jak i kluby nie chcą brać w tym udziału. Pojedynczy mecz Realu Madryt jest wart 20 milionów euro, a FIFA zamierza dać nam taką kwotę za cały puchar. Nie ma mowy. Odrzucimy zaproszenie podobnie jak i inne kluby - to fragment wywiadu "Il Giornale" z Carlo Ancelottim, który w poniedziałkowy poranek rozpalił internet. Włoch w jasny sposób dał do zrozumienia, co myśli o rozgrywaniu Klubowych Mistrzostw Świata.

Minęło jednak kilka godzin, a do niefortunnej rozmowy, w oficjalnym oświadczeniu, odniósł się sam Real.

"Real Madryt CF informuje, że w żadnym momencie jego udział w nowych Klubowych Mistrzostwach Świata, które będą organizowane przez FIFA w nadchodzącym sezonie 2024/2025, nie był kwestionowany. Dlatego nasz klub weźmie w nich udział zgodnie z planem" - przekazał klub.

Co więcej, swoją wypowiedź skomentował także sam Ancelotti, który stwierdził, że został źle zrozumiany.

- W moim wywiadzie dla ""Il Giornale" moje słowa na temat Klubowych Mistrzostw Świata FIFA zostały zinterpretowane w niewłaściwy sposób. Nic nie jest mi równie dalekie, jak odrzucenie możliwości zagrania w tym turnieju. Moim zdaniem to świetna okazja do dalszej walki o tytuły z Realem Madryt - sprostował szkoleniowiec.

Czytaj także:  - Rok temu był na dnie. Wielkie odrodzenieAntonio Conte znalazł nowy klub

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co on zrobił?! To może być gol sezonu

Źródło artykułu: WP SportoweFakty