Belgowie i Duńczycy już gotowi na Euro. Haaland nie pomógł rywalom

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Francois Nel / Romelu Lukaku
Getty Images / Francois Nel / Romelu Lukaku

Ostatnie sprawdziany przed mistrzostwami Europy mają za sobą reprezentacje Danii i Belgii. Obie drużyny swoje mecze wygrały. Pierwsza z wymienionych 3:1 z Norwegami, a druga 3:0 z Luksemburgiem.

Za sześć dni rozpoczną się mistrzostwa Europy w Niemczech. Finaliści kończą przygotowania. W sobotni wieczór ostatni sprawdzian na swoją korzyść rozstrzygnęli Duńczycy.

Rywalem byli Norwegowie z Erlingiem Haalandem w składzie. Niewiele to dało gościom. Wprawdzie gracz Manchesteru City zdobył w meczu gola, ale było to jedynie honorowe trafienie, w 72. minucie. Wcześniej Duńczycy potrzebowali zaledwie 21 minut, aby zdobyć dwie bramki. Wynik gry w ostatniej minucie ustalił Yussuf Poulsen.

Pierwszy mecz w finałach Duńczycy rozegrają 16 czerwca ze Słowenia, później czekają ich jeszcze grupowe gry z Anglią i Serbią.

Dzień wcześniej rywalizację w Niemczech rozpoczną Belgowie. Ich rywalami kolejno będą Słowacy, Rumuni i Ukraińcy. W sobotę podopieczni Domenico Tedesco walczyli z Luksemburgiem i wygrali 2:0. Na trzy minuty przed przerwą z rzutu karnego wynik otworzył Romelu Lukaku. Ten sam zawodnik trafił w 2. połowie. Rezultat meczu ustalił Leandro Trossard w 81. minucie.

Belgia - Luksemburg 3:0 (1:0) 1:0 - Romelu Lukaku (k.) 42' 2:0 - Romelu Lukaku 57' 3:0 - Leandro Trossard 81'

Dania - Norwegia 3:1 (2:0) 1:0 - Pierre-Emile Hojbjerg 12' 2:0 - Jannik Vestergaard 21' 2:1 - Erling Haaland 72' 3:1 - Yussuf Poulsen 90'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty