PZPN reaguje na śmierć polskiego żołnierza. Kulesza ogłosił decyzję

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  Mikolaj Barbanell/SOPA Images/LightRocket/x.com/DGeneralneRSZ / Na zdjęciu: Cezary Kulesza, na małym zdjęciu: komunikat Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych
Getty Images / Mikolaj Barbanell/SOPA Images/LightRocket/x.com/DGeneralneRSZ / Na zdjęciu: Cezary Kulesza, na małym zdjęciu: komunikat Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych
zdjęcie autora artykułu

Nie żyje żołnierz 1 Brygady Pancernej, który został ugodzony nożem na granicy z Białorusią. Jego pamięć zostanie uczczona minutą ciszy przed piątkowym meczem Polska - Ukraina na PGE Narodowym. Wiadomość tę przekazał prezes PZPN Cezary Kulesza.

"Z przykrością informujemy, że 6 czerwca w godzinach popołudniowych w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie, otoczony wsparciem rodziny i żołnierzy zmarł ugodzony nożem żołnierz 1 Brygady Pancernej. Pomimo udzielonej pomocy w rejonie bandyckiego ataku na granicy z Białorusią i wysiłków lekarzy, jego życia nie udało się uratować" - poinformowało w piątek Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych (na portalu X).

Do ataku na żołnierza doszło 28 maja na odcinku granicy w okolicach Dubicz Cerkiewnych (województwo podlaskie).

Pamięć zmarłego żołnierza zostanie uczczona przed piątkowym meczem towarzyskim Polska - Ukraina na PGE Narodowym w Warszawie.

"Jutrzejszy mecz z Ukrainą zostanie poprzedzony minutą ciszy dla uczczenia pamięci żołnierza 1 Brygady Pancernej, który zmarł w szpitalu wskutek ugodzenia nożem w trakcie służby na granicy z Białorusią. Składam wyrazy współczucia rodzinie i bliskim zmarłego. Cześć jego pamięci" - poinformował na portalu X prezes PZPN Cezary Kulesza.

Dla reprezentacji Polski mecz z Ukrainą będzie przedostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami Europy w Niemczech. Po piątkowym spotkaniu podopieczni Michała Probierza zmierzą się jeszcze - także na PGE Narodowym - z Turcją (10 czerwca, godz. 20.45).

W fazie grupowej Euro 2024 Biało-Czerwoni zagrają kolejno: z Holandią (16 czerwca w Hamburgu), Austrią (21 czerwca w Berlinie) oraz z Francją (25 czerwca w Dortmundzie).

Czytaj także: Probierz z apelem do narodu. "Nigdy wcześniej się z tym nie spotkałem" Czytaj także: Michał Probierz zaskoczył Holendra. "Mnie na razie Holandia nie interesuje"

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: kuriozalny błąd w finale! Na szczęście jej wybaczyli

Źródło artykułu: WP SportoweFakty