Prezes Ruchu Chorzów o zmianach kadrowych

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki /  Na zdjęciu: Michał Feliks
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Michał Feliks
zdjęcie autora artykułu

W Ruchu Chorzów gorący okres. W klubie dochodzi do zmian, także kadrowych. Więcej o roszadach powiedział prezes klub Seweryn Siemianowski, który był gościem radia "Życie na niebiesko".

Do rozpoczęcia rozgrywek I ligi pozostało niewiele ponad pięć tygodni. Już za siedem dni, jako jedni z pierwszych, do zajęć wrócą piłkarze spadkowicza z PKO Ekstraklasy Ruchu Chorzów.

Według nieoficjalnych informacji pierwszy mecz sezonu chorzowianie rozegrają na wyjeździe, a następnie czeka ich seria domowych spotkań. Wszystko związanej jest z tym, że na Stadionie Śląskim już wcześniej zaplanowano dość dużo imprez i będą one kolidowały z meczami ligowymi.

Przy Cichej czas zmian. Goszczący w radiu "Życie na niebiesko" prezes Niebieskich Seweryn Siemianowski potwierdził, że w nowym sezonie drużynę poprowadzi trener Janusz Niedźwiedź.

Dojdzie do roszad w kadrze. Jest niemal pewne, że z klubem pożegna się bramkarz Jakub Bielecki. Niepewna jest przyszłość Dante Stipicy, ale Ruch ma alternatywę i będzie w stanie załatać ewentualnie powstałą dziurę. Już wcześniej z klubem pożegnał się Michał Buchalik, a zastąpił go pozyskany z Widzewa Łódź Jakub Szymański.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: można oglądać w nieskończoność! Cudowne uderzenie w futsalu

Prezes wyraził nadzieję, że w klubie pozostanie hiszpański obrońca Josema. Defensor otrzymał propozycję nowego kontraktu i jest szansa, że ją zaakceptuje. Podobnie jak napastnik Soma Novothny. Węgier w Chorzowie czuje się bardzo dobrze, a swoją postawą na boisku zaskarbił serca kibiców.

Trwają rozmowy z Patrykiem Stępińskim, ale tutaj w grę wchodzi wyjazd zagraniczny, w przypadku otrzymania atrakcyjnej oferty. Obrońca 30 czerwca będzie wolnym zawodnikiem. Podobnie jak Robert Dadok, któremu klub złożył atrakcyjną ofertę nowej umowy. Takową ma także otrzymać Łukasz Moneta. Pomocnik przed rokiem znalazł się w rezerwach, ale wrócił do pierwszej drużyny i często pojawiał się na boiskach ligowych. W meczu w Częstochowie z Rakowem zdobył nawet gola dającego remis.

Klub nie wyklucza, w przypadku otrzymania atrakcyjnych ofert, sprzedaży Miłosza Kozaka czy Tomasza Wójtowicza. Są zapytania w sprawie napastnika Daniel Szczepan, ale aby pozyskać snajpera ewentualny chętny musiałby, podobnie jak w pierwszych dwóch przypadkach, zapłacić niemałą kwotę odstępnego. Chorzowianie złożyli Szczepanowi ofertę przedłużenia umowy o trzy lata, obecna obowiązuje jeszcze przez rok. Podobnie jak kontrakt Filipa Starzyńskiego, który jednak jest renegocjowany.

Bardzo małe są szanse na pozostanie przy Cichej 6 Czecha Adama Vlkanovy. Ruch chcąc wykupić pomocnika musiałby dość dużo zapłacić, a obecnie klub takiej kwoty nie posiada. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku Michała Feliksa, który po wypożyczeniu ma wrócić do Radomiaka Radom. Pozyskaniem napastnika zainteresowana ma być Wieczysta Kraków. Klub z Cichej jednak nie wyklucza ponownego czasowego pozyskania piłkarza. Szanse na to są, należy przyznać, niewielkie.

Więcej konkretów na temat przedłużenia umów i pozyskiwania nowych graczy ma pojawić się w kolejnym tygodniu.

Czytaj także: Warta stawia sprawę na ostrzu noża ws. stadionu. Zaporowe żądania Lecha, musi interweniować miasto Wiadomo, kiedy Ruch Chorzów wróci do treningów. Plan sparingów

Źródło artykułu: WP SportoweFakty