Taką rolę Ronaldo odegrał w transferze Szczęsnego

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Daniele Badolato - Juventus FC / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo i Wojciech Szczęsny
Getty Images / Daniele Badolato - Juventus FC / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo i Wojciech Szczęsny
zdjęcie autora artykułu

Wojciech Szczęsny jest już o krok od zmiany klubu. Bramkarz reprezentacji Polski ma się przenieść do Arabii Saudyjskiej. Okazuje się, że w transferze palce macza sam Cristiano Ronaldo.

Jeszcze niedawno wydawało się, że Wojciech Szczęsny podczas Euro 2024 będzie mieć czystą głowę. Wszystko wskazywało na to, że kolejny sezon spędzi w Juventusie. Ostatnio jednak sporo się pozmieniało i bramkarz reprezentacji Polski jest zdeterminowany, aby zmienić barwy klubowe.

Sensacyjny transfer Szczęsnego? Mamy najnowsze informacje w tej sprawie >> 34-latek dostał bardzo kuszą propozycję z Arabii Saudyjskiej. Naszego rodaka chce Al-Nassr, które jest gotowe zaoferować mu 15 mln euro za sezon. Sensacyjny transfer jest o krok od finalizacji.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: zbliża się Euro, a Glik... Piłkarz pokazał zdjęcia

"Transfer jest praktycznie przesądzony. Kiedy pytamy osoby znające kulisy rozmów o prawdopodobieństwo tego, że do niego dojdzie, odpowiadają, że to… 98 procent" - pisał w WP SportoweFakty Piotr Koźmiński.

Pieniądze to nie wszystko. Zawodnikiem Al-Nassr jest Cristiano Ronaldo. Portugalczyk miał okazję grać ze Szczęsnym w Juventusie. Pojawiła się informacja, że "CR7" osobiście zaangażował się w sprowadzenie Polaka.

Wojtek, coś ty zrobił? W tej sytuacji mieliśmy pustą bramkę! >> "Al-Nassr zapłaci za kartę Szczęsnego około 5 milionów euro. Dodatkowo Juventusowi zwolni się 13 mln euro na liście płac, co pozwoli umieścić w drużynie Michele Di Gregorio (nowy bramkarz - przyp. red.). Decydującą osobą był Cristiano Ronaldo" - zdradza włoski dziennikarz Alfredo Pedulla w portalu X.

Oficjalne potwierdzenie transferu może się pojawić w każdej chwili. Wiele wskazuje na to, że nastąpi to jeszcze przed pierwszym meczem Polaków na Euro 2024. Szczęsny jest podstawowym bramkarze kadry i najpewniej jego zobaczymy w niedzielnym starciu z Holandią.

Probierz zdradził, co usłyszał od "Lewego" i Szczęsnego na golfie. "I to jest prawda" >>

Źródło artykułu: WP SportoweFakty