Straszne wieści tuż przed Euro. Rodzinny dramat selekcjonera naszych rywali

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / Na zdjęciu: Bartina i Ronald Koemanowie
Instagram / Na zdjęciu: Bartina i Ronald Koemanowie
zdjęcie autora artykułu

Ronald Koeman za kilka dni poprowadzi Holandię w meczu z Polską na Euro 2024. Selekcjoner naszych rywali ostatnio ma sporo zmartwień. Okazało się m.in., że ponownie zdiagnozowano raka u jego żony.

Ostatnie dni muszą być bardzo ciężkie dla Ronalda Koemana. Selekcjoner reprezentacji Holandii przed Euro 2024 stracił Frenkiego de Jonga, a potem ten sam los spotkał Teuna Koopmeinersa. To jednak nic przy informacji, którą otrzymał kilka dni wcześniej.

"Zostaliśmy z niczym". Wrze u rywali Polaków >> Poważne problemy zdrowotne ma żona holenderskiego trenera. Bartina Koeman dowiedziała się, że zdiagnozowano u niej raka. Znowu, bo już w przeszłości toczyła walkę ze śmiertelną chorobą. Ukochana szkoleniowca jednak jest dobrej myśli.

ZOBACZ WIDEO: Zachwyty nad urodą Joanny Jóźwik. "Moje osiągnięcia są sprawą drugorzędną?"

- Mój rak piersi powrócił. Chcę o tym otwarcie mówić, bo mam nadzieję, że będę mogła pomóc innym kobietom, które walczą z podobnym nowotworem. Pierwszy raz wykryto u mnie raka w 2010 roku. Potem przeszłam operację, chemioterapię i radioterapię. Rak w końcu zniknął - zdradza w magazynie "Vrouw".

Żona Koemana walczyła z rakiem kilka lat. Miała bowiem potem przerzuty m.in. na kręgosłup. Teraz jest pod stałą opieką lekarzy i dzięki temu szybko wykryto kolejny nowotwór.

Selekcjoner reprezentacji Holandii jest w trudnej sytuacji. Bartina jednak nie ma do niego pretensji, że w tej chwili w pełni skupia się na Euro 2024.

- Mam ogromną nadzieję, że Ronald zostanie nagrodzony za swoją ciężką pracę i na mistrzostwach Europy zostanie nagrodzony. Mam nadzieję, że wygramy. On kocha swoją pracę. Jest profesjonalistą. Ja jestem silną kobietą i dam sobie radę. Nie chodzę cały dzień marudząc i narzekając - dodała żona trenera.

Holandia zaczyna Euro 2024 w niedzielę 16 czerwca od meczu z Polską. Początek o godzinie 15:00. Transmisja na żywo w TVP 1, TVP Sport i Pilot WP. Relacja tekstowa live w WP SportoweFakty.

Potężny cios w Holandię na kilka dni przed Euro >> Holandia jest rozpędzona przed starciem z Polską >>

Źródło artykułu: WP SportoweFakty