Duża niespodzianka w barażach o La Ligę

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Domenech Castello / Gracze Eibaru stracili szanse na powrót do La Ligi

Znamy pierwszego finalistę w walce o La Ligę. Doszło do dużej niespodzianki. Trzeci po fazie zasadniczej drużyna Eibaru przegrała z Realem Oviedo 0:2 i to goście zagrają w decydującym dwumeczu.

W tym artykule dowiesz się o:

W środowy wieczór poznaliśmy pierwszego finalistę w grze o La Ligę. Kilka dni temu w meczu Realu Oviedo z Eibarem gole nie padły. W rewanżu faworytem do awansu do decydującego starcia był zespół, który po fazie ligowej zajął 3. miejsce.

W potyczce na gola kibice czekali niemal godzinę. Ku ich rozpaczy bramkę zdobyli goście. W 59. minucie dla Realu Oviedo trafił Alemao. Gospodarze rzucili się do odrabiania strat. Remis sprawiał, że w potyczce sędzia zarządziłby dogrywkę.

Do niej nie doszło. W 79. minucie Real Oviedo, za sprawą Francisco Moyano, zadał drugi cios. Po nim gospodarze nie byli się w stanie podnieść.

Real Oviedo został sensacyjnym finalistą. Drugiego poznamy w czwartek, kiedy Espanyol zagra ze Sportingiem Gijon. Pierszwy mecz 1:0 wygrał zespół z Barcelony.

SD Eibar - Real Oviedo 0:2 (0:0) 0:1 - Alemao 59' 0:2 - Francisco Moyano 79'

W pierwszym meczu: 0:0. Awans do finału: Real Oviedo.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty