Media: dwie stacje chcą pokazywać mecze polskich drużyn w pucharach

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Kuba Duda
WP SportoweFakty / Kuba Duda
zdjęcie autora artykułu

Jak udało się ustalić redakcji Sport.pl, umowy na pokazywanie rund eliminacyjnych europejskich pucharów są już na etapie finalizacji. Wygląda na to, że w tym roku jedna stacja przypuściła ofensywę.

Już od pierwszych rund kibice zobaczą w telewizji zmagania polskich klubów w europejskich pucharach. Na arenie międzynarodowej nasz kraj reprezentować będą: Jagiellonia Białystok (mistrz Polski), Śląsk Wrocław (wicemistrz Polski), Wisła Kraków (zdobywca Pucharu Polski) oraz Legia Warszawa (trzeci zespół sezonu ligowego).

Jako pierwsza rywalizację w Europie rozpocznie "Biała Gwiazda". Zdobywca Pucharu Polski 11 i 18 lipca rozegra mecze pierwszej rundy eliminacji do Ligi Europy. Kto pokaże mecze drużyny z Krakowa? Według informacji redakcji Sport.pl, oferty złożyły TVP oraz Polsat i "porozumienie Wisły z nadawcą jest już opracowane".

Najlepsze warunki miał przedstawić Polsat. W razie niepowodzenia w Lidze Europy, umowa miałaby objąć także mecze w Lidze Konferencji Europy. Jak poinformowało źródło, ma ona zostać podpisana niebawem.

ZOBACZ WIDEO: "Obiekt pachnie świeżością". Tak wygląda baza Polaków na Euro!

Jagiellonia, aktualny mistrz kraju, będzie startować w eliminacjach Ligi Mistrzów. Zdaniem sport.pl tutaj także nie ma już raczej wątpliwości co do tego, która oferta zostanie wybrana. Klub z Białegostoku ma zdecydować się na propozycję Polsatu.

Mistrzowie kraju wkroczą do rywalizacji 23 lub 24 lipca. Z kolei Śląsk Wrocław oraz Legia Warszawa eliminacje Ligi Konferencji Europy rozpoczną 25 lipca. Kluby także mają na stole oferty z Polsatu oraz TVP, w ich przypadku negocjacje jeszcze trwają.

Jak zaznacza Sport.pl, przewagę ma Polsat, ale TVP nie stoi wcale na przegranej pozycji, ponieważ w przeszłości bardzo dobrze dogadywała się z Legią Warszawa, pokazując jej mecze na ogólnopolskiej antenie.

W przypadku Telewizji Polskiej mecze były pokazywane w ogólnodostępnym TVP Sport. Z kolei jeśli chodzi o Polsat, nadawca zdecyduje się zapewne na jeden z płatnych kanałów (Polsat Sport 1 lub Polsat Sport Premium).

---> Kontuzja "Lewego" zniszczy nas mentalnie? "To będzie szansa" ---> Zapytaliśmy lekarza o uraz Lewandowskiego. "Ostry, piekący ból"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty