Kapitan Holendrów wyjawił, kogo boi się w meczu z Polską

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Jose Breton / Virgil van Dijk
Getty Images / Jose Breton / Virgil van Dijk
zdjęcie autora artykułu

Reprezentacja Polski będzie pierwszym rywalem Holendrów na Euro 2024. "Pomarańczowi" nie lekceważą rywali. Kapitan drużyny Virgil van Dijk uważa, że Biało-Czerwoni będą mieli pewną przewagę. Mowa o kibicach.

Wielkimi krokami zbliżają się mistrzostwa Europy w Niemczech. Jedną z silniejszych grup na tej imprezie będzie ta, w której znalazła się reprezentacja Polski. Rywalami Biało-Czerwonych będą Holendrzy, Austriacy oraz Francuzi.

Podopieczni Michała Probierza Euro zainaugurują meczem z "Pomarańczowymi". Nasi rywale nie lekceważą przetrzebionej kontuzjami reprezentacji Polski i do meczu podejdą na pełnym skupieniu.

Virgil van Dijk w rozmowie z oficjalnym serwisem UEFA odniósł się do meczu z Biało-Czerwonymi. Kapitan reprezentacji Holandii zwrócił uwagę na kibiców z Polski, którzy będą dwunastym graczem.

ZOBACZ WIDEO: Dojrzał Lewandowskiego. "Lekko skwaszona mina"

- Jestem pewien, że będzie tam wielu polskich kibiców, którzy utrudnią nam zadanie. Naprawdę potrzebujemy holenderskich kibiców na ten mecz, ale pierwszy mecz fazy grupowej jest zawsze trudny - powiedział.

Zawodnik Liverpoolu skomplementował reprezentację Polski, która według niego wcale nie będzie łatwym przeciwnikiem.

- (Polska, przyp. red.) to twarda drużyna z dobrymi zawodnikami. Będziemy ciężko pracować w nadchodzących dniach, aby upewnić się, że wszyscy jesteśmy gotowi - dodawał.

Przypomnijmy, że mecz Polska - Holandia odbędzie się w niedziele (16 czerwca). Pierwszy gwizdek o godzinie 15:00.

Zobacz także: W nocy nadeszły tragiczne wieści. Probierz: to był porządny człowiek "Nie zostało mi wiele lat". Ronaldo szczerze o przyszłości

Źródło artykułu: WP SportoweFakty