"Nie zostało mi wiele lat". Ronaldo szczerze o przyszłości

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo
PAP/EPA / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo
zdjęcie autora artykułu

Nieuchronnie zbliża się koniec kariery Cristiano Ronaldo. Portugalczyk jest tego świadom, dlatego chce jak najwięcej wyciągnąć z ostatnich lat spędzonych na boisku.

Cristiano Ronaldo jest w takim wieku, że moment zakończenia przez niego kariery jest już bliżej niż dalej. Z tego powodu kibice i eksperci zadają sobie pytanie, kiedy legendarny Portugalczyk postanowi zejść ze sceny.

W lutym 2024 roku zawodnik Al-Nassr obchodził 39. urodziny. Piłkarzy w jego wieku, grających na tak wybitnym poziomie, praktycznie nie ma. Zagadką pozostaje to, kiedy Ronaldo zdecyduje się na odwieszenie korków na kołek.

Póki co chyba sam zawodnik tego nie wie. Legendarny piłkarz nie zaprząta sobie jednak tym głowy i jak powiedział przed kamerami RTP po towarzyskim meczu z Irlandią, skupia się tylko na tym, co tu i teraz.

ZOBACZ WIDEO: Dojrzał Lewandowskiego. "Lekko skwaszona mina"

- Wiem, że nie zostało mi wiele lat w futbolu. I jak to się mówi w Hiszpanii, każdy rok jest darem, który mija, a ja mogę dalej grać. Granie po 35 lub 36 to już prezent. Dziś mam 39 lat i staram się cieszyć tym co roku - powiedział "CR7".

Przed Ronaldo kolejna duża impreza. Mistrzostwa Europy w Niemczech będą dla niego piątym wydarzeniem tej rangi. Wcześniej Portugalczyk występował na Euro 2008, 2012, 2016 oraz 2020.

Dodajmy, że już jakiś czas temu w mediach pojawiła się wiadomość, że Ronaldo chciałby wziąć udział w mistrzostwach świata. Te odbędą się w 2026 roku w Stanach Zjednoczonych, Meksyku i Kanadzie.

Ponadto Portugalczyk miał poinformować zarząd Al-Nassr o chęci przedłużenia kontraktu. Portugalczyk jest zainteresowany umową do końca sezonu 2025/2026.

Przypomnijmy, że we wtorek (11 czerwca) Ronaldo zdobył dwie bramki w towarzyskim meczu z Irlandią. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0.

Zobacz także: W nocy nadeszły tragiczne wieści. Probierz: to był porządny człowiek Fernando Santos znalazł nową pracę! Powalczy o Euro 2028

Źródło artykułu: WP SportoweFakty