Probierz nagle zaczął mówić po niemiecku. Oto powód

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube / Na zdjęciu: Michał Probierz
YouTube / Na zdjęciu: Michał Probierz
zdjęcie autora artykułu

Michał Probierz mówiący po niemiecku na konferencji prasowej? Czegoś takiego jeszcze nie mieliśmy. Selekcjoner reprezentacji Polski jednak miał ważny powód, aby na moment zmienić język.

Reprezentacja Polski zameldowała się w Hanowerze. To tam nasi piłkarze spędzą co najmniej dwa najbliższe tygodnie w związku z Euro 2024. Miasto z Dolnej Saksonii jest naszą bazą na czas trwania mistrzostw Europy.

Lewandowski nie zagra na otwarcie. Probierz ujawnił, kto będzie kapitanem >> W środę 12 czerwca sporo się działo. Wydarzeniem dnia był pierwszy oficjalny trening Biało-Czerwonych. Był on dostępny dla kibiców, którzy z tego chętnie skorzystali i wypełnili trybuny. Wcześniej z kolei mieliśmy konferencję prasową z udziałem m.in. Michała Probierza.

ZOBACZ WIDEO: Pierwszy trening w Hanowerze. Biało-Czerwonym towarzyszyły tłumy!

Selekcjoner był zasypywany pytaniami. W pewnym momencie jednak zaskoczył wszystkich zgromadzonych. Probierz zmienił język i wygłosił krótki komunikat po niemiecku.

Wśród dziennikarzy byli bowiem dwaj przyjaciele trenera naszej kadry, którzy na co dzień pracują w Hannoverze 96, a dokładniej w drugiej drużynie. Probierz najpierw pogratulował im awansu w zakończonym niedawno sezonie, a także podziękował za przygotowanie obiektu na przyjazd Biało-Czerwonych.

Ten moment możesz zobaczyć w poniższym filmie (od około 10:15).

Skąd u naszego selekcjonera tak dobra znajomość niemieckiego? Jako piłkarz przez kilka lat grał u naszych zachodnich sąsiadów w Westfalii Herne, Bayerze 05 Uerdingen oraz SG Wattenscheid 09. W ostatnim z tych klubów stawiał pierwsze trenerskie kroki i prowadził drużyny młodzieżowe. Dzięki temu do dzisiaj w Niemczech ma wielu przyjaciół.

Przed Probierzem najważniejszy turniej w życiu. Prowadzona przez niego reprezentacja Polski na Euro 2024 będzie grać kolejno z Holandią (16.06), Austrią (21.06) oraz Francją (25.06).

Sceny na treningu. Wyciągnął koszulkę i "zaczepił" Szczęsnego po angielsku >> Lewandowski wyszedł na trening. Taki był powód >>

Źródło artykułu: WP SportoweFakty