Jest potwierdzenie. Kolejna reforma w polskiej piłce

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej podjął decyzję w sprawie przyjęcia zasad spadków klubów II ligi, awansów i spadków klubów III ligi i awansów klubów IV Ligi od sezonu 2024/2025. W skrócie: nadchodzą spore zmiany.

W tym artykule dowiesz się o:

Dotychczas z drugiej ligi do trzeciej spadały cztery najgorsze zespoły II ligi. Od sezonu 2024/25 zmieni się to diametralnie.

Polski Związek Piłki Nożnej na posiedzeniu zarządu 7 czerwca podjął decyzję w sprawie przyjęcia zasad spadków klubów II ligi, awansów i spadków klubów III ligi od kolejnego sezonu. Spadną drużyny, które zajęły miejsca 15-18, a zespoły z miejsc 13., 14. zagrają w barażach z drużynami, które zajęły drugie miejsca w poszczególnych grupach trzecich lig.

Baraże o grę w II lidze będą dwuetapowe. W pierwszej rundzie zagrają się ze sobą drużyny z drugich miejsc w trzecich ligach (będzie to jeden mecz, bez rewanżu, a gospodarza wyłoni losowanie), z kolei w drugiej rundzie zmierzą się ze sobą zwycięzcy pierwszej rundy z drugoligowcami, które zajęły miejsca 13. i 14. po 34 kolejkach.

Tu już będzie miał miejsce dwumecz, a gospodarzami pierwszych spotkań będą zwycięzcy pierwszej rundy.

ZOBACZ WIDEO: Dojrzał Lewandowskiego. "Lekko skwaszona mina"

Nie zmieni się natomiast kwestia tego, kto awansuje z drugiej ligi do pierwszej. Bezpośrednią promocję uzyskają drużyny z pierwszego i drugiego miejsca, a kolejne cztery ekipy spotkają się w ścieżce barażowej, tak jak miało to miejsce dotychczas.

A jak to będzie wyglądało w przypadku trzeciej i czwartej ligi?

Kluby, które zajmą miejsca 15-18 w tabeli danej grupy III ligi, spadną do rozgrywek czwartej ligi, przy czym liczba drużyn spadających z danej grupy może ulec zwiększeniu w zależności od przynależności terytorialnej klubów spadających z drugiej ligi.

Bezpośredni awans do danej grupy trzeciej ligi uzyskają cztery kluby (mistrzowie) właściwych terytorialnie grup czwartej ligi.

Dodatkowo, awans do danej grupy trzeciej ligi uzyska zwycięzca meczów barażowych, w których będą uczestniczyć kluby zajmujące drugie miejsca w tabelach poszczególnych grup czwartej ligi.

CZYTAJ TAKŻE: PZPN potwierdza. Legenda odwołana ze stanowiska W Holandii głośno o kamuflażu Polaków. Cytują te słowa

Źródło artykułu: WP SportoweFakty

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP. Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!