PZPN potwierdził doniesienia ws. Dariusza Dziekanowskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Filip Trubalski / Na zdjęciu: Dariusz Dziekanowski (z lewej)
WP SportoweFakty / Filip Trubalski / Na zdjęciu: Dariusz Dziekanowski (z lewej)
zdjęcie autora artykułu

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że Dariusz Dziekanowski nie jest już przewodniczącym Klubu Wybitnego Reprezentanta. Został odwołany przez zarząd podczas ostatniego posiedzenia.

Posiedzenie zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się w ubiegły piątek przed meczem Polska - Ukraina. Wtedy też zapadła decyzja o odwołaniu Dariusza Dziekanowskiego z funkcji przewodniczącego Klubu Wybitnego Reprezentanta Polski.

Od razu zadzwoniliśmy do Dziekanowskiego, by potwierdzić te informacje, natomiast on nic o tym nie wiedział. Nikt z PZPN-u się z nim nie kontaktował. Minęło jednak kilka dni i na stronie związku pojawiła się oficjalna informacja.

- Polski Związek Piłki Nożnej dziękuje Dariuszowi Dziekanowskiemu za wieloletnią aktywność i wszelkie działania podejmowane na rzecz rozwoju polskiego piłkarstwa oraz zacnego gremium zawodników najbardziej zasłużonych dla kadry narodowej, jakim jest Klub Wybitnego Reprezentanta. Wyboru kandydata na nowego przewodniczącego dokonają spośród siebie na najbliższym posiedzeniu członkowie Klubu Wybitnego Reprezentanta. Zgodnie z regulaminem, rekomendacja musi zostać zatwierdzona przez zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej - czytamy.

ZOBACZ WIDEO: "Obiekt pachnie świeżością". Tak wygląda baza Polaków na Euro!

Klub Wybitnego Reprezentanta rzesza piłkarzy, którzy z orzełkiem na piersi zasłużyli się dla polskiego futbolu. Obecnie, aby się do niego dostać, trzeba mieć co najmniej 80 oficjalnych występów w drużynie narodowej.

Dziekanowski pełnił funkcję przewodniczącego od 2012 roku.

Nieoficjalnie mówi się, że został odwołany, ponieważ pozwalał sobie na coraz więcej krytycznych uwag pod adresem reprezentacji Polski.

Tymczasem, na stronie związku możemy przeczytać, że celem klubu jest w szczególności wykorzystanie autorytetu jego członków do promowania polskiego piłkarstwa oraz podniesienie rangi reprezentowania Polski na arenach międzynarodowych.

CZYTAJ TAKŻE: Szymon Marciniak może być pierwszym w historii. "To as w talii" W Holandii głośno o kamuflażu Polaków. Cytują te słowa

Źródło artykułu: WP SportoweFakty