Euro. Kibice z tego kraju wypili całe piwo w niemieckim barze

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Carl Lecine / Na zdjęciu: kibic reprezentacji Szkocji
Getty Images / Carl Lecine / Na zdjęciu: kibic reprezentacji Szkocji
zdjęcie autora artykułu

W piątek (14 czerwca) odbędzie się mecz otwarcia Euro 2024, w którym reprezentacja Niemiec zagra ze Szkocją. Fani z tego drugiego kraju bawią się doskonale. Angielskie media donoszą, że wypijają całe zapasy piwa w monachijskich barach.

Na ten dzień kibice piłki nożnej w Europie czekali długo. 14 czerwca o godzinie 21:00 rozegrany zostanie pierwszy mecz Euro 2024. Gospodarz imprezy - Niemcy - zagrają z reprezentacją Szkocji. Nasi zachodni sąsiedzi są faworytami, ale Szkotom nie przeszkadza to w dobrej zabawie. Brytyjskie media szacują, że do Monachium wybrało się nawet 20 tysięcy kibiców ze Szkocji. Wielu z nich nie ma biletów na mecz.

W Niemczech Szkoci bawią się doskonale. "Całe miasto to pub" - relacjonuje niemiecki portal abendzeitung-muenchen.de. "Dla wielu obywateli tego kraju ten turniej jest czymś wyjątkowym. Szkoccy kibice będą podróżować po całych Niemczech przez najbliższe dwa tygodnie. W swoim bagażu mają dobrą atmosferę. Nie obchodzi ich to, czy wygrają czy nie. Po prostu imprezują" - czytamy.

- Naprawdę doceniam niemiecką kulturę. Piwo i kiełbaski są bardzo dobre, a kobiety fantastyczne. Chcemy, aby Niemcy zapamiętali nas jako świętujących Szkotów - dodaje jeden ze szkockich kibiców.

ZOBACZ WIDEO: Prosto z Euro. Mecz otwarcia! Goście: Leszek Ojrzyński i Paweł Wilkowicz

Na pewno zostaną oni zapamiętani przez właścicieli barów. I to nie tylko w Monachium. Sprawiają im bowiem niemałe problemy jeśli chodzi o zaspokojenie ich potrzeb. W lotniskowych pubach w Szkocji miało zabraknąć piwa, a wszystko przez spragnionych kibiców.

"Nigdy nie byłem tak dumny. To jakieś osiągnięcie" - piszą szkoccy fani w mediach społecznościowych.

Również w Monachium brakowało piwa w barach. W jednym z nich wystarczyło kilka godzin wizyty szkockich kibiców, by z dystrybutorów wylano ostatnie krople złocistego trunku. - To nie nasza wina. Wasi fani tak uwielbiają piwo - powiedziała w rozmowie z "The Sun" jedna z kelnerek.

Właściciele pubów i ogródków piwnych już zapowiedzieli, że zamówią więcej beczek, by sprostać oczekiwaniom Szkotów.

Mecz Niemiec ze Szkocją rozpocznie się o godzinie 21:00.

Czytaj także: PZPN potwierdził doniesienia ws. Dariusza Dziekanowskiego Szymon Marciniak może być pierwszym w historii. "To as w talii"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty