Rozchwytywany szkoleniowiec blisko nowego klubu. Ustalił już warunki kontraktu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  Steven Paston/PA Images / Na zdjęciu: Roberto De Zerbi
Getty Images / Steven Paston/PA Images / Na zdjęciu: Roberto De Zerbi
zdjęcie autora artykułu

W niedalekiej przeszłości Roberto de Zerbi wymieniany był w gronie kandydatów na nowego trenera kilku wielkich klubów. Okazuje się jednak, że włoski szkoleniowiec prawdopodobnie obierze kurs na Francję i obejmie Olympique Marsylię.

Roberto De Zerbi stanowi jedno z najgorętszych trenerskich nazwisk na rynku. Pod jego wodzą ekipa Brighton and Hove Albion prezentowała niezwykle efektowny styl gry i osiągała niezłe rezultaty w Premier League.

Wcześniej włoski menadżer z powodzeniem prowadził również US Sassuolo czy Szachtar Donieck. Trudno zatem się dziwić, że zwrócił na siebie uwagę największych klubów na świecie. Zainteresowane usługami De Zerbiego były ostatnio m.in. Bayern Monachium, FC Barcelona czy AC Milan.

Ostatecznie utalentowany szkoleniowiec nie objął żadnej z powyższych ekip, co jednak nie oznacza, że będzie kontynuował swoją karierę w Brighton. Ogłosił bowiem, że na pewno pożegna się z "Mewami".

ZOBACZ WIDEO: "Obiekt pachnie świeżością". Tak wygląda baza Polaków na Euro!

Wiele wskazuje na to, że kolejnym przystankiem w karierze De Zerbiego będzie Olympique Marsylia. Jak bowiem informuje Fabrizio Romano, włoski trener osiągnął już porozumienie z nowym klubem i ustalił warunki kontraktu, który ma obowiązywać do 2027 roku. Szkoleniowiec jest zdecydowany na podjęcie nowego wyzwania na Stade Velodrome.

By transakcja została dopięta, Marsylia musi jeszcze dojść do ostatecznego konsensusu w negocjacjach z Brighton. Według Romano, kwota trenerskiego transferu najprawdopodobniej wyniesie 6 milionów euro.

Bardzo możliwe zatem, że to De Zerbi będzie próbował przywrócić dawny blask Marsylii, która miniony sezon zakończyła na 8. miejscu w tabeli Ligue 1. Ambicje zasłużonego klubu z pewnością sięgają znacznie wyżej.

Zobacz też: Gotowi do startu. Pierwszy mecz Euro 2024 przed nami, niebawem zagra Polska

Źródło artykułu: WP SportoweFakty