Dziwna prośba niemieckiej policji. "Będą wyluzowani"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Ying Tang/NurPhoto via Getty Images/ Alex Grimm - UEFA/UEFA via Getty Images) / Na dużym zdjęciu stadion we Frankfurcie, na małym radiowóz niemieckiej policji
Getty Images / Ying Tang/NurPhoto via Getty Images/ Alex Grimm - UEFA/UEFA via Getty Images) / Na dużym zdjęciu stadion we Frankfurcie, na małym radiowóz niemieckiej policji
zdjęcie autora artykułu

Policja w Niemczech zachęca kibiców przybywających na Euro 2024 do palenia niedawno zalegalizowanej w tym kraju marihuany. Ma to m.in. "wynagrodzić" obostrzenia związane ze sprzedażą alkoholu podczas meczu Anglii z Serbią.

W tym artykule dowiesz się o:

Reprezentacja Anglii rozpocznie zmagania na Euro 2024 od starcia z Serbią. Spotkanie rozpocznie się w niedzielę o godzinie 21:00 na Veltins-Arenie w Gelsenkirchen. Według niemieckich mediów na meczu ma zjawić się licząca około 500 osób grupa chuliganów z Bałkanów, przez co służby porządkowe zdecydowały o wprowadzeniu specjalnych środków bezpieczeństwa.

W związku z tym w trakcie meczu na stadionie będzie sprzedawane piwo o niższej zawartości alkoholu (2,8%). Brytyjski "The Sun" przywołał słowa rzecznika niemieckiej policji, który zasugerował rozczarowanym takim obrotem spraw kibicom, by przed spotkaniem skorzystali z marihuany.

- Nie jest problemem dla kibiców palenie marihuany na ulicy. Jeśli widzimy grupę ludzi pijących alkohol i wyglądających nieco agresywnie oraz inną grupę palącą marihuanę, to oczywiście przyjrzymy się grupie pijącej alkohol. Picie alkoholu może sprawić, że ktoś będzie bardziej agresywny, a palenie marihuany sprawia, że ludzie będą wyluzowani. Skupimy się na fanach, którzy piją i mogą stać się agresywni, dlatego wprowadziliśmy środki ostrożności dotyczące alkoholu - tłumaczył w rozmowie z brytyjskim tabloidem.

ZOBACZ WIDEO: Co się dzieje z Robertem Lewandowskim? "Kadra musi to wyrzucić z głowy"

Przypomnijmy, że marihuana została zalegalizowana w Niemczech 1 kwietnia. Zgodnie z panującymi obecnie przepisami, każda dorosla osoba, która przebywa poza domem, może mieć przy sobie 25 gramów suszu. Należy jednak przypomnieć, że jej palenie na stadionach i w strefach kibiców jest zabronione.

Anglia i Serbia trafiły do grupy C, gdzie o awans powalczą również reprezentacje Danii i Słowenii. W niedzielę udział w mistrzostwach Europy rozpoczną również Polacy. Biało-Czerwoni w swoim inauguracyjnym meczu  zagrają na stadionie w Hamburgu z Holandią. Spotkanie rozpocznie się o 15:00. W grupie D nasi reprezentanci zmierzą się jeszcze z Austrią i Francją.

Czytaj też: Ponad miliard euro na boisku. Najdroższa "11" Euro 2024 bez Polaków Są na każdym kroku. Ceny? Można paść z wrażenia

Źródło artykułu: WP SportoweFakty