Dramatyczna sytuacja w Koronie. Nie mają piłkarzy na pierwszy sparing

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Piotr Polak / Na zdjęciu: Korona Kielce nie jest pewna czy uda jej się rozegrać pierwszy sparing
PAP / Piotr Polak / Na zdjęciu: Korona Kielce nie jest pewna czy uda jej się rozegrać pierwszy sparing
zdjęcie autora artykułu

Kamil Kuzera naciska na zarząd Korony Kielce, by do zespołu jak najszybciej dołączyli nowi piłkarze. Na razie są jedynie transfery wychodzące. - Na dziś nie wiem, czy będziemy mieli szansę rozegrać pierwszy sparing - mówi trener Korony.

W tym artykule dowiesz się o:

W sezonie 2023/24 Korona Kielce do ostatniej kolejki (dosłownie) musiała drżeć o ligowy byt. Ostatecznie udało się utrzymać w PKO Ekstraklasie, ale i tak latem w klubie dochodzi do wielu zmian.

Na razie zmienił się prezes, dyrektor sportowy. Odeszło też parę osób ze sztabu szkoleniowego, wreszcie z Koroną rozstało się już dziewięciu piłkarzy. Tymczasem w drugą stronę nie mieliśmy jeszcze ani jednego ruchu, zarówno do sztabu, jak i w przypadku zawodników.

Tymczasem w sobotę piłkarze Korony spotkali się po krótkich urlopach na pierwszym treningu przed kolejnym sezonem. Zajęcia odbyłyby się w skromnej grupie, w związku z czym zaproszenie otrzymało siedmiu młodzieżowców.

Trener Kamil Kuzera apeluje do zarządu o jak najszybsze wzmocnienia. - Nie wiem czy dziś mamy pozycje, na których nie potrzebujemy wzmocnień. Odpowiedź jest bardzo prosta. Transfery są niezbędne, jeśli chcemy być mocniejsi niż w poprzednim sezonie. W obecnym składzie osobowym nie poradzimy sobie z niczym - powiedział Kuzera podczas briefingu z dziennikarzami.

- Dziesięciu piłkarzy odchodzi z klubu. Trzeba to przebudować. Musimy działać i to bardzo mocno. Naciskamy, żeby wzmocnienia pojawiły się jak najszybciej. Za miesiąc gramy pierwszy mecz w lidze, za tydzień mamy pierwszy sparing i na dobrą sprawę nie wiem, czy będę miał szansę go rozegrać - stwierdził Kuzera.

22 czerwca Korona ma rozegrać spotkanie kontrolne z Motorem Lublin. Prezes klubu oraz dyrektor sportowy na konferencji prasowej zapowiadali transfery, ale - póki co - jest tzw. cisza w tym temacie.

ZOBACZ WIDEO: Zmiany przepisów na Euro 2024. "Było to widać"

CZYTAJ TAKŻE: Niemiec aż zaklął na wizji. "Taki jestem szczery" Polak pochwalił się, co zrobił na stadionie w Hamburgu. Zareagował piłkarz kadry

Źródło artykułu: WP SportoweFakty