W TV tego nie pokazali. Sędzia musiał przerwać mecz

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / GEORGI LICOVSKI / Na zdjęciu: Wbiegający kibic podczas meczu Albania - Włochy

Do niecodziennej sytuacji doszło podczas meczu Włochy - Albania. Na murawie pojawił się kibic, który podbiegł do jednego z piłkarzy. Służby zareagowały stosunkowo szybko.

Ostatnim sobotnim meczem na Euro 2024 było starcie reprezentacji Włoch oraz kadry Albanii. Nie brakowało w nim emocji. Sensacyjnie jako pierwsi prowadzenie objęli gracze z Bałkanów, gdyż strzelili bramkę już w pierwszej minucie. Włosi jednak błyskawicznie wyrównali i jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzenie 2:1.

Taki wynik utrzymał się już do końca spotkania, mimo że Albańczycy walczyli do ostatniej minuty. W doliczonym czasie gry na murawę wpadł jednak kibic, przez co sędzia musiał przerwać grę.

Mężczyzna podbiegł do piłkarza reprezentacji Albanii Reia Manaja, by się z nim przywitać. Później zaczął biegać po murawie, próbując uciekać przed ochroniarzami.

Na zdjęciu: Kibic kadry Albanii Źrodło: PAP/EPA:GEORGI LICOVSKI

Początkowo szło mu całkiem dobrze, a jeden z goniących go mężczyzn sie wywrócił. Ostatecznie jednak służbom porządkowym udało się złapać niesfornego kibica.

Na zdjęciu: Upadający kibic Źródło: PAP/EPA GEORGI LICOVSKI

Tych obrazków nie zobaczyli jednak fani zgromadzeni przed telewizorami. Dlaczego? FIFA i UEFA od kilku lat prowadzą taką politykę, by kamery nie pokazywały ludzi wbiegających na boisko podczas wydarzeń sportowych. Wszystko po to, by nie zachęcać większej ilości osób, które chciałyby np. dokonać jakiejś manifestacji czy po prostu stać się sławne.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty