Tego nikt się nie spodziewał. Posłuchaj, co on powiedział o polskich piłkarzach

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Na zdjęciu: reprezentacja Polski i Paweł Fajdek
Getty Images / Na zdjęciu: reprezentacja Polski i Paweł Fajdek
zdjęcie autora artykułu

Jeszcze przed startem pierwszego meczu reprezentacji Polski na Euro 2024 w mediach społecznościowych pojawiło się zaskakujące nagranie. Widać na nim młociarza Pawła Fajdka, który zdecydował się na kilka słów pod adresem piłkarzy.

W niedzielę reprezentacja Polski zainaugurowała rywalizację w najważniejszej piłkarskiej imprezie sezonu, czyli Euro 2024. Zawodnicy Michała Probierza miejsce w mistrzostwach Europy wywalczyli w barażach. Rozegrane niedawno mecze towarzyskie pokazały, że nasi piłkarze są w dobrej dyspozycji i z pewnością nie udali się do Niemiec jako zespół skazany na trzy porażki.

Zmagania najlepszych piłkarskich drużyn naszego kontynentu to już druga wielka impreza sportowa w tym czasie. W środę zakończyły się bowiem lekkoatletyczne mistrzostwa Europy, gdzie jednym z naszych reprezentantów był Paweł Fajdek. Młociarz nie zdobył w Rzymie medalu, ale teraz z pewnością zaskarbił sympatię piłkarskich kibiców.

Wszystko przez nagranie, umieszczone na portalu społecznościowym X przez oficjalny profil Silesia Memoriału Kamili Skolimowskiej. Widać na nim 5-krotnego mistrza świata, który w przeszłości zasłynął kilkoma nieprzychylnymi komentarzami pod adresem piłkarzy. Tym razem wypowiedź Fajdka miała zupełnie inny to.

ZOBACZ WIDEO: Co się dzieje z Robertem Lewandowskim? "Kadra musi to wyrzucić z głowy"

- Mam nadzieję, że razem ze mną będziecie trzymać kciuki za polską reprezentację. Miejmy nadzieję, że nie będą to trzy mecze, a przynajmniej z pięć. Tak, żeby coś się działo, żebyśmy my, lekkoatleci, mieli trochę rozrywki w tych naszych ciężkich przygotowaniach, żeby był co obejrzeć wieczorem i się zrelaksować - stwierdził nasz młociarz.

- Trzymajmy kciuki, bądźmy razem, pokażmy, że potrafimy się wspierać, kibicować - dodał pięciokrotny mistrz świata. Fajdek obecnie przygotowuje się do startu w igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Będzie tam bronił brązowego medalu, wywalczonego w Tokio.

Zobacz także:

Źródło artykułu: WP SportoweFakty