Zabrakło ośmiu minut. Tak Holendrzy nas skarcili (WIDEO)

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / TVP Sport / Tak Holendrzy zadali decydujący cios
Twitter / TVP Sport / Tak Holendrzy zadali decydujący cios

Reprezentacja Polski przegrała z Holandią 1:2 w pierwszym spotkaniu Euro 2024. Decydujący cios zadany został w 83. minucie. Zobacz, jak padła ta bramka.

Reprezentacja Polski od porażki 1:2 rozpoczęła Euro 2024. Biało-Czerwoni objęli prowadzenie w 16. minucie, ale już 13 minut później Holendrzy doprowadzili do remisu. To podopieczni ‎Ronalda Koemana stworzyli sobie w tym spotkaniu znacznie więcej sytuacji i nie da się ukryć, że kilka razy Polaków przed utratą bramki chronił albo Wojciech Szczęsny, albo łut szczęścia.

Tego szczęścia zabrakło jednak w 83. minucie. Dwie minuty wcześniej na murawie zameldował się Wout Weghorst i to on okazał się bohaterem tego spotkania. Napastnik otrzymał piłkę w pole karne, urwał się polskim obrońcom i piekielnie mocnym strzałem wpakował futbolówkę do siatki. Szczęsny w tej sytuacji był bez szans.

Spotkanie zakończyło się triumfem Holendrów 2:1. Kolejne spotkanie Biało-Czerwonych na Euro 2024 odbędzie się w piątek (przeciwko Austrii).