Surowa kara. To dla niego koniec Euro 2024?

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Na zdjęciu: Ryan Porteous i Ilkay Gundogan
Getty Images / Na zdjęciu: Ryan Porteous i Ilkay Gundogan
zdjęcie autora artykułu

Unia Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA) poinformowała o karze dwóch spotkań zawieszenia dla Ryana Porteousa. To pokłosie zachowania reprezentanta Szkocji, który w meczu otwarcia Euro 2024 z Niemcami brutalnie potraktował Ilkaya Gundogana.

W tym artykule dowiesz się o:

Wspomniana sytuacja miała miejsce w końcówce pierwszej połowy piątkowego meczu. Ryan Porteous wślizgiem zaatakował nogę Ilkaya Gundogana we własnym polu karnym. Początkowo arbiter główny Clement Turpin nie zobaczył przewinienia. Z pomocą przyszli mu koledzy na wozie VAR.

Francuz obejrzał całą sytuację na powtórce i zmienił zdanie. Podyktował "jedenastkę", a także pokazał czerwoną kartkę reprezentantowi Szkocji. Stały fragment gry pewnie wykorzystał Kai Havertz. Niemcy mieli ułatwione zadanie i rozbili osłabionych rywali aż 5:1.

To jednak nie koniec złych wiadomości dla drużyny z Wysp Brytyjskich. Unia Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA) poinformowała o karze dla Ryana Porteousa.

Reprezentant Szkocji został zawieszony na dwa mecze Euro 2024. Nie zagra więc w spotkaniach fazy grupowej ze Szwajcarią (19 czerwca) i z Węgrami (23 czerwca).

Aby myśleć o kolejnych występach w europejskim czempionacie, Ryan Porteous musi liczyć na swoich kolegów i awans do 1/8 finału imprezy w Niemczech.

Zobacz też: Mbappe wywołał burzę, sypią się gromy. "Tchórze, którym zabrakło odwagi"

ZOBACZ WIDEO: Co się dzieje z Robertem Lewandowskim? "Kadra musi to wyrzucić z głowy"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty