Wszystko jasne. To on stoi za stylizacją Probierza

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ABEDIN TAHERKENAREH / Na zdjęciu: Michał Probierz
PAP/EPA / ABEDIN TAHERKENAREH / Na zdjęciu: Michał Probierz
zdjęcie autora artykułu

Selekcjoner reprezentacji Polski Michał Probierz zachwycił swoją elegancką stylizacją podczas meczu Euro 2024 z Holandią. Wiadomo już, kto stoi za tym, jak wygląda trener Polaków.

O stylizacji Michała Probierza na mecz Euro 2024 przeciwko Holandii było głośno. Nic w tym dziwnego, bo selekcjoner reprezentacji Polski zadał szyku i pokazał wielką klasę.

Probierz na swój debiut na turnieju rangi mistrzowskiej włożył elegancki beżowy garnitur z kamizelką, białą koszulę i granatowy krawat. Stylizację uzupełnił brązowymi butami, zegarkiem, sygnetem i flagą Polski wpiętą w klapę.

Wiadomo już, kto stoi za takim ubiorem selekcjonera Biało-Czerwonych. To Michał Kędziora, znany jako Mr. Vintage, czyli jeden z najpopularniejszych blogerów mody męskiej oraz autor bestsellerowej książki "Rzeczowo o modzie męskiej". O tym, "jak ubrał selekcjonera" napisał na swoim blogu.

ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro". Adrian Mierzejewski: Pomysł na to spotkanie był bardzo dobry

To właśnie Kędziora jest odpowiedzialny za stworzenie nowej koncepcji ubioru dla selekcjonera Michała Probierza na najważniejszą imprezę piłkarską tego roku.

"Ja w tym projekcie otrzymałem rolę zewnętrznego konsultanta-stylisty, który miał zweryfikować i poskładać w całość wstępne ustalenia i oczekiwania kilku stron, przygotować kompleksową koncepcję wizerunkową, wybrać stylistykę, kolory, tkaniny i dodatki. Miałem też spotkać się z selekcjonerem, by te pomysły przedstawić i zebrać ewentualne uwagi" - napisał na blogu mrvintage.pl.

Okazuje się, że beżowy zestaw nie jest jedynym, z którego będzie korzystać selekcjoner reprezentacji Polski. Przygotowane zostały dla niego także stylizacje w kolorach szarym oraz granatowym.

"Jeśli chodzi o stylizacje turniejowe, to zależało mi na tym, by każdy z tych zestawów dość wyraźnie różnił się od siebie, choć każdy z nich miał być oparty na garniturze. Chodziło o to, by nawet osoby niespecjalnie interesujące się modą, zauważyły tę zmianę wizerunkową trenera podczas oglądania spotkań naszej kadry. To zróżnicowanie pomiędzy garniturami udało się uzyskać w najprostszy sposób – za pomocą różnych kolorów tkanin. Mamy więc garnitur beżowy, szary i granatowy, czyli pozornie totalna klasyka mody męskiej, którą wielu może nazwać nudą, ale nie do końca tak jest" - dodał Kędziora.

Kolejne mecze reprezentacja Polski w Euro 2024 rozegra 21 i 25 czerwca. Najpierw zmierzy się z Austrią, a następnie z Francją.

Czytaj także: Mbappe wywołał burzę, sypią się gromy. "Tchórze, którym zabrakło odwagi" Francuski gwiazdozbiór nie zawiódł. Fatalna kontuzja Kyliana Mbappe

Źródło artykułu: WP SportoweFakty