Do sieci trafiły zdjęcia. Taką trybunę postawili Ukraińcy w Niemczech

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / uafukraine / Na zdjęciu: zniszczona przez rosyjski ostrzał trybuna stadionu w Charkowie
Twitter / uafukraine / Na zdjęciu: zniszczona przez rosyjski ostrzał trybuna stadionu w Charkowie
zdjęcie autora artykułu

W centrum Monachium podczas Euro 2024 można zobaczyć trybunę stadionu z Charkowa, która została zniszczona przez rosyjskie bomby. Zdjęcia robią wrażenie.

W tym artykule dowiesz się o:

Ukraińska federacja piłkarska (UAF) podczas trwającego w Niemczech Euro 2024 przypomina światu o wojnie i jej skutkach, które dotykają również piłkę nożną.

W Monachium - przed meczem Ukrainy z Rumunią (0:3) - przygotowano specjalną prezentację (patrz zdjęcia poniżej), która jest dowodem na to, że futbol bardzo cierpi z powodu bezsensownej wojny. Inwazja zbrojna Rosji na Ukrainę rozpoczęła się 24 lutego 2022 r. i trwa po dzień dzisiejszy.

W centrum bawarskiego miasta, na Wittelsbacherplatz, ustawiono fragment trybuny stadionu w Charkowie (21 krzeseł), która została zniszczona podczas jednego z rosyjskich ataków bombowych w maju 2022 r.

"Do centrum Monachium przeniesiono trybunę charkowskiego stadionu Sonyachny. Pierwotnie obiekt został zbudowany przez Ukrainę na Euro 2012 (Ukraina była współgospodarzem mistrzostw z Polską - przyp. red.), ale został zniszczony przez Rosjan w maju 2022 roku. UAF prezentuje stoisko po całej Europie, żeby zaświadczyć światu, że nawet piłka nożna cierpi z powodu wojny" - czytamy na profilu UAF w serwisie X, na którym zamieszczono fotografie.

- Nawet jeśli boiska lub trybuny piłkarskie nie wytrzymają rosyjskich pocisków, nigdy nie przestaniemy walczyć za nasz kraj i opowiadać światu o tej bezwzględnej wojnie. Jesteśmy tu także po to, aby pokazać, że wciąż żyjemy - zapowiedział Andrij Szewczenko, były znakomity piłkarz, obecnie szef ukraińskiej federacji.

Zobacz: Szok. Piłkarze z Ukrainy kazali wyjść trenerowi z szatni "Najgorszy scenariusz". Ukraińcy załamani po meczu

ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro". Eksperci wskazują idealnego kandydata do składu na Austrię

Źródło artykułu: WP SportoweFakty