Takie rzeczy tylko w polskiej lidze. Nie uwierzysz, ile zdobyli bramek

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook / Zorza Port 2000 Mostki
Facebook / Zorza Port 2000 Mostki
zdjęcie autora artykułu

Piłkarska rywalizacja w niższych ligach również może obfitować w wielkie emocje i znakomite wyczyny. Przykładem może być świetny sezon w wykonaniu Zorzy Mostki, która rozbiła wręcz rywali w A-klasowych rozgrywkach grupy "Zielona Góra I".

Piłka nożna cieszy się w naszym kraju największą popularnością. Kibice z ogromnym zainteresowaniem śledzą nie tylko poczynania reprezentacji Polski, ale też rozgrywki ligowe. Zarówno w ramach PKO Ekstraklasie, co umożliwiają transmisje telewizyjne oraz na najniższych szczeblach. Również zmagania lokalnych zespołów obfitują bowiem w emocje i nieprawdopodobne wyniki.

Idealnym przykładem może być Zorza Mostki, czyli zespół występujący w A-klasowych rozgrywkach grupy "Zielona Góra I". Drużyna ta okazała się bezkonkurencyjna na lokalnych murawach. Dość stwierdzić, że wygrała wszystkie 26 spotkań, w niektórych rozbijając wręcz rywali.

Dowód stanowi ostatnie rozegrane starcie. 15 czerwca, w ramach 26. kolejki, Zorza wygrała bowiem aż 20:0 z Deltą Smardzewo. To nie jedyny mecz, który zakończył się tak przekonującą wygraną ekipy z Mostków. Wcześniej zanotowała ona równie pewne triumfy, pokonując 11:1 Lubusze Rusinów, 10:0 Zryw Rzeczyce i Chynowiankę Zielona Góra czy aż 21:1 Spartaka Budachów.

ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro". Żelazny: Ten styl Probierza stał się viralem

Łącznie piłkarze Zorzy Mostki w poprzednich miesiącach strzelili aż 215 bramek, a stracili jedynie 15. Zagrali tym samym na kosmicznym wręcz bilansie +200. Nieco lepiej spisywali się w spotkaniach rozgrywanych na swoim terenie, gdzie zanotowali łącznie 119 trafień. Pozostałe 96 bramek pochodzi z kolei z meczów wyjazdowych.

Zespół z liczącej poniżej 600 mieszkańców wsi zanotował wybitne wręcz statystyki. Wywalczył komplet 78 punktów, wyprzedzając drugą Pogoń Wężyska o 19 punktów. Dzięki zwycięstwu w tych rozgrywkach wywalczył awans do ligi okręgowej.

Zobacz także: Wisła Kraków poznała pierwszego rywala w eliminacjach Ligi Europy

Źródło artykułu: WP SportoweFakty