Wyliczyli szanse Polaków. Tragedia

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Alex Livesey / Na zdjęciu: reprezentacja Polski
Getty Images / Alex Livesey / Na zdjęciu: reprezentacja Polski
zdjęcie autora artykułu

Wszystkie drużyny biorące udział w Euro 2024 mają za sobą jeden mecz. Jak prezentują się szanse Polaków na awans do 1/8 finału? Wyliczyli to statystycy Goalimpact.

W tym artykule dowiesz się o:

Za nami rywalizacja w 1. kolejce Euro 2024. Wszystkie 24 drużyny, które biorą udział w turnieju, rozegrały po jednym spotkaniu. Nastroje wśród uczestników mistrzostw Europy są mieszane. Ci, co wygrali swoje mecze są w dobrej sytuacji, a ci, którzy musieli uznać wyższość przeciwników, nie mogą sobie pozwolić na kolejne wpadki.

Niestety, w tym drugim gronie jest reprezentacja Polski, która na inaugurację przegrała z Holendrami 1:2. Polacy prowadzili 1:0 po golu Adama Buksy zdobytym w 16. minucie, ale potem strzelali już tylko rywale. Jeszcze przed przerwą wyrównał Cody Gakpo, a w końcówce szalę zwycięstwa na stronę Holandii przechylił Wout Weghorst.

Po pierwszej kolejce wyliczono szansę każdej drużyny na awans do 1/8 finału mistrzostw Europy. Nie mamy dobrych wiadomości dla kibiców reprezentacji Polski. Według statystyków z Goalimpact, Polacy nie mają czego szukać na Euro 2024.

ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro". Żelazny: Ten styl Probierza stał się viralem

Szansa na wyjście z grupy wynosi bowiem zaledwie 20 procent. Niżej stoją akcje jedynie Gruzinów (18,3 proc.) oraz Albańczyków (13,4 proc.). Całą tabelkę można zobaczyć poniżej.

Kto ma największe szanse na wyjście z grupy i końcowy triumf. Statystycy za faworytów uznają Hiszpanów, którym dają 99,9 proc. szans na awans do 1/8 finału i 22,6 proc. na zdobycie mistrzostwa. Wśród faworytów są też Niemcy, Francuzi i Portugalczycy. Wszystkie te drużyny wygrały swoje pierwsze mecze.

Polacy po porażce z Holandią są w trudnej sytuacji. W starciu z Austrią nie mogą sobie pozwolić na stratę punktów.

Mecz Polski z Austrią odbędzie się 21 czerwca w Berlinie. Cztery dni później Polacy w Dortmundzie zagrają z Francją.

Czytaj także: Polacy z awansem? Tak wygląda klasyfikacja drużyn z 3. miejsc Portugalskie media wskazały bohatera. "Rozsiewacz żaru" dał zwycięstwo

Źródło artykułu: WP SportoweFakty