Znamy sędziego meczu Polska - Austria. Niedawno został pobity przez prezesa

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Stu Forster/ Emin Sansar/Anadolu via Getty Images / Na zdjęciu: Umut Meler Halil
Getty Images / Stu Forster/ Emin Sansar/Anadolu via Getty Images / Na zdjęciu: Umut Meler Halil
zdjęcie autora artykułu

UEFA ogłosiła nazwisko arbitra, który poprowadzi piątkowy mecz Euro 2024 Polska - Austria. Turek pod koniec ubiegłego roku został pobity i ogłosił zakończenie kariery sędziowskiej.

37-letni Umut Meler Halil będzie sędzią meczu Polski z Austrią w grupie "D" Euro 2024 - poinformowała we wtorek UEFA. Pojedynek w Berlinie zostanie rozegrany w piątek (21.06., początek o godz. 18:00).

Turkowi na linii będą pomagać jego rodacy - Emre Eyisoy i Kerem Ersoy. Rolę sędziego technicznego będzie pełnić Rade Obrenović ze Słowenii, natomiast za VAR odpowiadać ma Paolo Valeri z Włoch.

Meler od siedmiu lat jest sędzią FIFA (UEFA Elite od 2022 r.). Po raz pierwszy poprowadzi zawody z udziałem reprezentacji Polski. Na mistrzostwach w Niemczech sędziował już mecz Belgia - Słowacja (0:1), w trakcie którego pokazał cztery żółte kartki i anulował dwie bramki dla Belgów (w obu przypadkach po konsultacji z wozem VAR).

Najgłośniej o tureckim arbitrze zrobiło się pod koniec ubiegłego roku, kiedy to... został pobity przez prezesa Ankaragucu Faruka Kocę, który miał do niego pretensje o decyzje w końcówce meczu (więcej TUTAJ). Pobity sędzia - po spotkaniu ligowym Ankaragucu - Caykur Rizespor (1:1) - z obrażeniami okolicy oka trafił do szpitala w Ankarze.

- To dla mnie koniec kariery. Nie mogę już tak dalej żyć - zapowiadał wówczas Meler. Potem po namowach ze strony tureckiej federacji i kibiców postanowił jednak kontynuować karierę.

Zobacz: Stanowcza reakcja po skandalu w Turcji. "Wszyscy zaangażowani zapłacą cenę"

ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro". Eksperci o meczu z Austrią. "To będzie najważniejsze"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty