Dobre informacje dla Polaków. Zobacz klasyfikację reprezentacji z 3. miejsc

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: reprezentacja Polski
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: reprezentacja Polski
zdjęcie autora artykułu

Zgodnie z przepisami Euro 2024 awans do 1/8 finału uzyskają cztery najlepsze drużyny z trzecich miejsc. Obecnie w tym gronie znajdują się Polacy. Sprawdź tabelę.

W tym artykule dowiesz się o:

W pierwszym meczu Euro 2024 reprezentacja Polski nie zdobyła punktów. Biało-Czerwoni przegrali 1:2 z Holandią, ale pokazali się z dobrej strony. W 16. minucie objęli prowadzenie po trafieniu Adama Buksy. Niecały kwadrans później wyrównał Cody Gakpo. Z kolei w końcówce gola na wagę zwycięstwa strzelił Wout Weghorst.

W drugim meczu naszej grupy Francja wygrała z Austrią 1:0. To sprawia, że Holendrzy i Francuzi mają na swoim koncie po 3 punkty, a Polacy i Austriacy po 0. Wszystkie drużyny mają jednak szansę na wyjście z grupy.

Zgodnie z regulaminem mistrzostw Europy awans do 1/8 finału mistrzostw Europy wywalczą po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup. Stawkę uzupełnią cztery najlepsze drużyny z trzecich miejsc. Wyniki meczów z innych grup układają się po myśli Polaków. Jednak Biało-Czerwoni sami muszą zacząć punktować.

ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro". Lewandowski w pierwszym składzie na Austrię? Mamy nowe informacje

Jak obecnie wygląda tabela drużyn z trzecich miejsc? Liderem jest Słowenia z 2 punktami na koncie, która wyprzedza Albanię i Szkocję (po punkcie). Czwartą ekipą jest Polska, która wyprzedza Czechów i Belgów. Warto jednak dodać, że trzy pierwsze ekipy mają rozegrane po dwa mecze. Tabelę można zobaczyć poniżej.

O kolejności decydują zdobyte punkty, bilans bramek, zdobyte gole, zwycięstwa, klasyfikacja fair-play i pozycja w kwalifikacjach. I co ciekawe, obecnie Polska wyprzedza Czechów właśnie dzięki wyższemu miejscu w klasyfikacji fair-play.

Tabela drużyn z trzecich miejsc:

MKrajMZRPBramkiBilansPkt
1.Słowenia20202:202
2.Albania20113:4-11
3.Szkocja20112:6-41
4.Polska10011:2-10
5.Czechy10011:2-10
6.Belgia10010:1-10

Czytaj także: Problem z Superpucharem Polski. PZPN wybrał "niemożliwy" termin Dopiero szósty dzień Euro, a oni już mają pewny awans. Oto powód

Źródło artykułu: WP SportoweFakty