Co oni wymyślili?! Rosjanie cieszą się ze... złota podczas Euro

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Sefa Karacan/Anadolu  / Na zdjęciu: reprezentanci Rosji
Getty Images / Sefa Karacan/Anadolu / Na zdjęciu: reprezentanci Rosji
zdjęcie autora artykułu

Reprezentacji Rosji nie ma na Euro 2024, ale tamtejszym mediom nie przeszkadza, aby obwieścić że ich drużyna sięgnęła po złoty medal.

W niedzielę w Kazaniu dobiegaj końca igrzyska BRICS. Imprezę zorganizowali Rosjanie, zapowiadali udział ponad 4700 sportowców z 90 krajów, podczas gdy prawda jest zupełnie inna. W sumie udział w zawodach wzięli sportowcy z nieco ponad 30 krajów, a były też takie konkurencje, w których na starcie stawał... jeden zawodnik.

Rosjanom nie przeszkadza to, aby odtrąbić propagandę sukcesu. Kolejny jej rozdział napisał portal Sport-Express. Otóż rosyjska reprezentacja sięgnęła po złoty medal w "Phygital Football", czyli połączeniu piłki nożnej klasycznej z tą elektroniczną. W finale Rosja pokonała Kazachstan 9:7, a dziennikarze wspomnianego portalu tak zatytułowali relację z tego wydarzenia:

"Rosja ma złoto w piłce nożnej! Podczas Euro 2024".

Przypomnijmy, że reprezentacja Rosji została wykluczona z międzynarodowych rozgrywek piłkarskich po rozpoczęciu wojny w Ukrainie. Tej kadry zabrakło na mistrzostwach świata w Katarze, nie ma też na mistrzostwach Europy w Niemczech.

Czytaj także: Żenujące zachowanie Rosjan. Mają swoich "bohaterów" na Euro

ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro". Nie podoba mu się wizja Szczęsnego. "Mam mieszane uczucia"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty