Polska zakończy Euro z wyjątkowym "wyczynem"? Zadecyduje mecz z Francją

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Michał Probierz
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Michał Probierz
zdjęcie autora artykułu

Reprezentacja Polski jest już pewna odpadnięcia z Euro 2024 i teraz walczy o powrót do domu bez zerowego dorobku punktowego. Gdyby tak się stało, bylibyśmy jedyną drużyną drużyną na tym turnieju, która nie zdobyłaby ani jednego "oczka".

W tym artykule dowiesz się o:

Od piątku jasne jest, że reprezentacja Polski pojedzie do domu już po fazie grupowej Euro 2024. Biało-Czerwoni przegrali wówczas z Austrią, a kilka godzin później Francja zremisowała z Holandią i ten wynik sprawił, że oficjalnie pożegnaliśmy się z turniejem.

Odpadliśmy z niemieckich zmagań jako pierwsi, co oczywiście nie jest powodem do zadowolenia, czy też chwalenia się przed innymi. Jednak przyczyn do czucia wstydu w porównaniu do innych drużyn możemy mieć niestety jeszcze więcej.

Wszystko przez to, że w niedzielny wieczór Węgrzy wygrali ze Szkotami, a co za tym idzie, zdobyli punkty w fazie grupowej. Madziarzy wykorzystali swoją ostatnią szansę na zbieranie "oczek" na niemieckiej ziemi i z niej skorzystali.

To sprawia, że tylko reprezentacja Polski może zostać po fazie grupowej bez ani jednego punktu. Wszystkie drużyny występujące na Euro wcześniej wywalczyły choćby jedno "oczko", a w niedzielę do grona drużyn punktujących dołączyli Węgrzy.

ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro". Gol mistrzostw już znany? Eksperci przecierali oczy ze zdumienia

Zatem z Francją będziemy grali o to, aby nie być w tym wypadku najgorszą drużyną na całym turnieju. Warto dodać, że w poprzednich edycjach Euro, w których grały już 24 drużyny, mieliśmy dwa przypadki ekip, które skończyły zmagania z zerowym dorobkiem punktowym.

W 2016 roku, po części za naszą sprawą, tak wyglądał dorobek reprezentacji Ukrainy, która przegrała z Niemcami, Irlandią Północną oraz Polską. Podczas Euro 2020 takim samym "wyczynem" popisała się Macedonia Północna, a wówczas jej pogromcami byli Austriacy, Ukraińcy oraz Holendrzy.

Czytaj też: Szaleństwo. Gol w 100. minucie! Niemcy dali się zaskoczyć!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty