Dramat na Euro 2024. Nowe informacje ws. węgierskiego piłkarza

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / MOHAMED MESSARA / Na zdjęciu: reprezentanci Węgier
PAP/EPA / MOHAMED MESSARA / Na zdjęciu: reprezentanci Węgier
zdjęcie autora artykułu

Podczas Euro 2024 kibice najedli się strachu, gdy Barnabas Varga padł na murawę. Węgierska federacja przekazała, że sytuacja została opanowana.

W tym artykule dowiesz się o:

Do samego końca reprezentacja Węgier walczyła ze Szkocją o pełną pulę i zachowanie szans na awans do fazy pucharowej Euro 2024. W ostatniej akcji tego spotkania drogę do siatki znalazł Kevin Csoboth, lecz wcześniej wydarzenia boiskowe zeszły na dalszy plan.

W 68. minucie Barnabas Varga szukał sobie miejsca w polu karnym po stałym fragmencie gry i został staranowany przez szkockiego bramkarza. Całe zdarzenie wyglądało naprawdę niebezpiecznie. Na trybunach stadionu w Stuttgarcie nastała cisza.

Przebywający na murawie piłkarze byli w ciężkim szoku. Po akcji ratunkowej, Varga opuścił murawę na noszach, a następnie karetka przetransportowała go do szpitala. Węgierska federacja potwierdziła jednak, że zawodnik odzyskał przytomność.

"Stan Barnabasa Vargi jest stabilny! Gracz Ferencvarosi TC przebywa obecnie w jednym ze szpitali w Stuttgarcie! Jeśli pojawią się jakiekolwiek informacje na temat jego stanu zdrowia, natychmiast je przekażemy" - zakomunikowano.

ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro". Kto w bramce na mecz z Francją? "Nie wyobrażam sobie"

Napastnik Ferencvarosi TC jest ważnym ogniwem w drużynie narodowej. Varga jak dotąd zgromadził łącznie siedem trafień w barwach reprezentacji Węgier.

Czytaj więcej: Dramatyczne chwile w Stuttgarcie. Nagle nastała głucha cisza

Źródło artykułu: WP SportoweFakty