Oto szczegóły kontraktu Probierza z PZPN. Wtedy zostanie rozliczony

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Stuart Franklin - UEFA / Na zdjęciu: Michał Probierz
Getty Images / Stuart Franklin - UEFA / Na zdjęciu: Michał Probierz
zdjęcie autora artykułu

To już pewne. Mimo braku sukcesu w fazie grupowej na Euro 2024 Michał Probierz pozostanie selekcjonerem reprezentacji Polski. Na jak długo ma podpisaną umowę z PZPN?

Gdy Michał Probierz przejął jesienią drużynę narodową, stanął przed trudnym zadaniem zakwalifikowania się do Euro 2024. Ostatecznie nie udało się wywalczyć bezpośredniego awansu. Cel zrealizowano dopiero w ramach marcowych baraży. Biało-Czerwoni jako ostatni zagwarantowali sobie bilet do mistrzostw Europy.

Polscy piłkarze nie podbili boisk w Niemczech. Po porażkach z Holandią (1:2) i Austrią (1:3) stracili matematyczne szanse na awans do 1/8 finału. Do rozegrania pozostało jeszcze tylko starcie z Francją w Dortmundzie (25 czerwca).

Mimo braku wyniku sportowego PZPN jeszcze przed ostatnim meczem na Euro 2024 poinformował, że Probierz pozostanie na swoim stanowisku. "Podczas porannego spotkania z drużyną i sztabem szkoleniowym, Prezes PZPN Cezary Kulesza przekazał swoje pełne wsparcie, a także ogłosił, że selekcjoner Michał Probierz pozostanie na stanowisku Selekcjonera reprezentacji Polski" - przekazano na koncie PZPN (więcej tutaj).

ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro". Raport przed meczem z Francją. "Na ten moment faworytem jest Skorupski"

Polskiej federacji zależało na tym, aby zachowana została ciągłość pracy z reprezentacją Polski. Do kiedy więc ma ważny kontrakt z PZPN trener Probierz? Umowa została podpisana do połowy 2026 roku. Zostanie automatycznie przedłużona na czas mistrzostw świata, jeśli Biało-Czerwonym uda się do nich zakwalifikować.

Przed Probierzem zatem jesienne mecze w ramach Ligi Narodów, które zostaną rozegrane we wrześniu, październiku i listopadzie. Rywalami naszej reprezentacji będą zespoły Portugalii, Chorwacji i Szkocji.

Z kolei w grudniu 2024 roku Biało-Czerwoni poznają przeciwników w kwalifikacjach do mistrzostw świata. Eliminacje w strefie europejskiej będą rozgrywane od marca do listopada 2025 roku. Bezpośredni awans na mundial wywalczą tylko zwycięzcy 12 grup kwalifikacyjnych. Natomiast 12 ekip z drugich miejsc oraz cztery zespoły z Ligi Narodów (które nie uzyskały bezpośredniej promocji) powalczą w marcu 2026 roku w dwustopniowych barażach.

Jeśli prowadzona przez Probierza reprezentacja Polski zakwalifikuje się na MŚ, to kontrakt zostanie przedłużony na czas mundialu. Zostanie on rozegrany w dniach 11 czerwca - 19 lipca 2026 roku na boiskach w Kanadzie, Meksyku i USA.

Typowanie
Słowacja
Typowanie zakończone
Rumunia
Jak typują inni
0%
WYGRA
0%
REMIS
0%
WYGRA
Sprawdź jak typują inni
Typuj następnym razem!
Sprawdź nadchodzące mecze w kalendarzu
Trwa ładowanie...

Czytaj także: Berliński koszmar. Polska przegrywa z Austrią i jest jedną nogą za burtą "Karygodne". Wybrano najgorszego Polaka na boisku

Źródło artykułu: WP SportoweFakty