Nie pokazały twarzy na trybunach. Miały ważny powód

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Fanki reprezentacji Francji w maskach
Getty Images / Fanki reprezentacji Francji w maskach
zdjęcie autora artykułu

Podczas meczu Francja - Polska na trybunach stadionu w Dortmundzie pojawiły się "zamaskowane" fanki, które wspierały "Trójkolorowych". Dlaczego zasłoniły twarze? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta.

W tym artykule dowiesz się o:

Jeden z fotoreporterów agencji Getty Images zwrócił uwagę na dwie fanki reprezentacji Francji. Wszystko za sprawą tego, że na trybunach stadionu w Dortmundzie zasiadły w maskach. To bardzo nietypowy atrybut, jeżeli chodzi o kibiców.

Dlaczego sympatyczki "Trójkolorowych" zdecydowały się na zasłonięcie twarzy? Wszystko w geście solidarności z Kylianem Mbappe. On przy okazji spotkania Francja - Polska musiał pojawić się na murawie w specjalnej masce.

Nie mogło być inaczej, bowiem gwiazdor reprezentacji Francji boryka się z kontuzją. To efekt zdarzenia, do którego doszło w samej końcówce meczu Austria - Francja (0:1). Na skutek nieprzyjemnej kolizji z Austriakiem Kevinem Danso Mbappe złamał nos.

Kolejny mecz Euro 2024 z Holandią (0:0) Mbappe przesiedział na ławce rezerwowych. Udział w pojedynku z reprezentacją Polski rozpoczął natomiast już od pierwszej minuty.

W trudnych momentach Kylian - jak widać na powyższej migawce - może liczyć na wsparcie najwierniejszych fanek. Takie gesty na pewno są budujące dla francuskiego piłkarza. Nawet, jeśli nie wychwyci tego z poziomu murawy, to z pewnością w jakiś sposób dowie się o tym, co działo się na trybunach.

ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro". Od początku nie wierzył w Michała Probierza. Turniej w Niemczech tylko go w tym utwierdził

Czytaj także: > Oto ile Polska zarobiła na Euro 2024 > Wisła Kraków go nie chciała, trafił do Arki Gdynia

Źródło artykułu: WP SportoweFakty