Copa America: Kolumbia już pewna. Efektowna wygrana Brazylii

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Pablo Morano/BSR Agency/Getty Images / Vinicius Junior w starciu z hiszpańskimi piłkarzami.

W Copa America grupa D rozegrała 2. kolejkę. Po wygranej 3:0 nad Kostaryką pewna fazy pucharowej jest Kolumbia. W drugim spotkaniu Brazylia 4:1 pokonała Paragwaj.

Faza grupowa podczas Copa America 2024 wchodzi w decydującą fazę. Za nami 2. kolejka w grupie D. Nie było niespodzianek. Po drugą wygraną sięgnęła Kolumbia, która 3:0 pokonała Kostarykę. Rywal miał swoje nadzieje i marzenia po remisie w 1. serii z Brazylią.

Kolumbijczycy potrzebowali niewiele ponad dwóch kwadransów, aby otworzyć wynik. Rzut karny wykorzystał Luis Diaz. Na kolejne bramki trzeba było czekać do 2. połowy. W 59. minucie Davinson Sanchez, a dwie minuty Jhon Cordoba zapewnili faworytowi efektowną wygraną i zarazem pewność gry w fazie pucharowej.

O wyjście z grupy wciąż walczy Brazylia. Canarinhos po niespodziewanym bezbramkowym remisie z Kostaryką, w kolejnej potyczce nie dali Paragwajowi żadnych szans. W 31. minucie Lucas Paqueta zmarnował rzut karny, ale cztery minuty później Vinicius Junior otworzył wynik.

Przed przerwą padły jeszcze dwie bramki, obie dla Brazylijczyków. Chwilę po zmianie stron trafił Paragwaj za sprawą Omara Alderete. Ostatnie słowo należało do Canarinhos. Tym razem rzut karny pewnie wykorzystał Paqueta.

W tabeli Kolumbia jest pewna awansu, ale o utrzymanie 1. miejsca w grupie zagra w środę z Brazylią, której tylko kataklizm (wysoka porażka przy jednocześnie efektownej wygranej Kostaryki) może zabrać awans do fazy pucharowej.

Kolumbia - Kostaryka 3:0 (1:0) 1:0 - Luis Diaz (k.) 31' 2:0 - Davinson Sanchez 59' 3:0 - Jhon Cordoba 62'

Paragwaj - Brazylia 1:4 (0:3) 0:1 - Vinicius Junior 35' 0:2 - Savio 43' 0:3 - Vinicius Junior 45+5' 1:3 - Omar Alderete 48' 1:4 - Lucas Paqueta (k.) 65'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty