Pierwsze zwycięstwo Pogoni Szczecin. Młodzieżowiec czeka na szanse

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Wiola Ufland / Pogoń Szczecin / Wahan Biczachczjan w sparingu Pogoni Szczecin z NK Celje

Drużyna ze Szczecina odniosła pierwsze zwycięstwo w letnim okresie przygotowań. Pogoń zdobyła bramki, potrzebne do pokonania 2:1 Banika Ostrawa, w pierwszej połowie sparingu.

W tym artykule dowiesz się o:

Pogoń Szczecin po raz pierwszy od czterech lat przygotowuje się tylko do udziału w krajowych rozgrywkach. Drużyna Jensa Gustafssona zagra w PKO Ekstraklasie i w Fortuna Pucharze Polski. W poprzednim sezonie zmarnowała wszystkie możliwości zakwalifikowania się do eliminacji europejskich pucharów. Na urlopy drużyna wybrała się w podłych nastrojach.

Szczecinianie trenują do niedzieli na zgrupowaniu w Opalenicy. W Wielkopolsce rozegrali trzy sparingi. W pierwszym zremisowali 1:1 z Sigmą Ołomuniec, a następnie przegrali 0:1 z Piastem Gliwice. Sobotnia wygrana 2:1 z Banikiem Ostrawa była pierwszą w okresie przygotowań. Czwarta siła czeskiej ekstraklasy jest prowadzona przez znanego w Polsce trenera Pavela Hapala.

Pogoń zdobyła gole na miarę zwycięstwa w pierwszej połowie. Już w 5. minucie bramkarza Banika pokonał Patryk Paryzek, a młodzieżowiec aktywną grą w sparingach pracuje na szanse w rundzie jesiennej. Drugiego gola dołożył Wahan Biczachczjan, który mimo spekulacji na rynku transferowym, na razie nie opuścił klubu.

Druga połowa nie była równie udana dla Pogoni i nieco szczęśliwie utrzymała ona prowadzenie. W 54. minucie Matus Rusnak zdobył gola kontaktowego, a później Banik miał doskonałą szansę na doprowadzenie do remisu. Były obrońca Wisły Kraków, Michal Frydrych nie wykorzystał jednak rzutu karnego, a kopnięta przez niego piłka zatrzymała się na poprzeczce. W tych okolicznościach czeska drużyna nie dogoniła szczecinian.

Pogoń chce rozegrać jeszcze jeden sparing między powrotem ze zgrupowania i inauguracją sezonu, ale nie ogłosiła jeszcze ewentualnego przeciwnika.

Pogoń Szczecin - Banik Ostrawa 2:1 (2:0) 1:0 - Patryk Paryzek 5' 2:0 - Wahan Biczachczjan 34' 2:1 - Matus Rusnak 54'

W 62. minucie Michal Frydrych (Banik) nie wykorzystał rzutu karnego. Strzelił w poprzeczkę.

Pogoń: Valentin Cojocaru (70' Krzysztof Kamiński) - Linus Wahlqvist (59' Jakub Lis), Benedikt Zech (68' Wojciech Lisowski), Mariusz Malec, Leonardo Koutris (59' Leonardo Borges), Wahan Biczachczjan (46' Marcel Wędrychowski), Fredrik Ulvestad (68' Joao Gamboa), Adrian Przyborek (68' Maciej Wojciechowski), Kacper Łukasiak (46' Kacper Smoliński), Patryk Paryzek, Efthymis Koulouris (68' Olaf Korczakowski)

Źródło artykułu: WP SportoweFakty