Współpracownik Probierza zmienił klub. Dla niego to powrót

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Pogoń Szczecin / Wojciech Herman po dołączeniu do Pogoni Szczecin
Materiały prasowe / Pogoń Szczecin / Wojciech Herman po dołączeniu do Pogoni Szczecin
zdjęcie autora artykułu

Transfer, choć tym razem nie trenera, ani piłkarza w PKO Ekstraklasie. Wojciech Herman, który był w sztabie kilku selekcjonerów reprezentacji Polski, zamienił Raków Częstochowa na Pogoń Szczecin.

Wojciech Herman jest fizjoterapeutą i od początku lipca koordynuje tę część sztabu medycznego w Pogoni Szczecin.

Dla Wojciech Hermana jest to powrót do klubu z miasta, z którego pochodzi. W akademii Pogoni Szczecin był zawodnikiem, po czym związał życie zawodowe ze sportem w innej roli. Pracował jako fizjoterapeuta w GKS-ie Katowice, a od 2019 roku w Rakowie Częstochowa.

- Bardzo cieszę się, że Wojciech wraca "na stare śmieci" i będzie pracował w naszym klubie - cytuje dyrektora sportowego Dariusza Adamczuka oficjalna strona Pogoni. - Z końcem zeszłego sezonu pożegnaliśmy Przemysława Tokarka i udało nam się pozyskać w jego miejsce specjalistę najwyższej klasy. Zależy nam na tym, żeby stwarzać drużynie jak najlepsze warunki do pracy i fachowość Wojciecha na pewno nam w tym pomoże.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: gola zapamięta do końca życia. Co tam się stało?!

Wojciech Herman został jednym z najmocniej rozpoznawalnych fizjoterapeutów sportowych w kraju za sprawą współpracy z reprezentacją Polski. Jest w sztabie kadry pod wodzą Michała Probierza, a także pracował z wcześniejszymi selekcjonerami.

Pogoń Szczecin powoli kończy przygotowania do sezonu, w którym będzie rywalizować tylko w krajowych rozgrywkach. Drużyna Jensa Gustafssona nie zakwalifikowała się do eliminacji europejskich pucharów. Przed nią jeszcze jeden sparing z Kotwicą Kołobrzeg przed inauguracją w PKO Ekstraklasie.

Czytaj także: Minęło 18 lat. Majdan dostał 48 godzin. "Inaczej go zabijemy" Czytaj także: Pogoń Szczecin podjęła decyzję w sprawie bramkarza

Źródło artykułu: WP SportoweFakty