Copa America: znamy pierwszego półfinalistę. Los faworyta wisiał na włosku

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Messi Xtra / Reprezentacja Argentyny przed meczem z Salwadorem w marcu 2024 roku

Niewiele brakowało, a ćwierćfinały Copa America zaczęłyby się od sensacji. Argentyna awansowała dopiero po konkursie rzutów karnych!

"Albicelestes" mierzyli się z Ekwadorem i po pierwszej połowie nic jeszcze nie wskazywało na ich kłopoty. Od 35. minuty prowadzili 1:0 po skutecznej główce Lisandro Martineza (asystował Alexis Mac Allister).

Wyrównanie mogło paść w 62. minucie, lecz Enner Valencia nie wykorzystał rzutu karnego trafiając w słupek. Mimo to podopieczni Felixa Sancheza zdołali odrobić straty, a zrobili to dopiero w doliczonym czasie drugiej części. Wtedy do siatki trafił Kevin Rodriguez.

Regulamin Copa America nie przewiduje na tym etapie dogrywek, zatem remis oznaczał konkurs jedenastek. Ten zaczął się od niecelnej "podcinki" Lionela Messiego, po której piłka odbiła się od poprzeczki.

Koledzy gwiazdora Argentyny byli jednak skuteczniejsi i ostatecznie faworyt zwyciężył 4:2, meldując się w półfinale.

Tam przeciwnikiem ekipy Lionela Scaloniego będzie Wenezuela lub Kanada (rozstrzygnie się to w nocy z piątku na sobotę).

Argentyna - Ekwador 1:1 (1:0), rzuty karne 4:2 1:0 - Lisandro Martinez 35' 1:1 - Kevin Rodriguez 90+1'